A májusi EP-választáson a populisták és a konstruktívak közül választunk

Fehér Buda 2019-04-19 12:02:00
Legalábbis erről beszélgettek csütörtökön kora este Sárváron.

Csütörtökön kora este vette kezdetét a Májusi választás tétje című beszélgetőest, ami a Mindenki Sárvárért Mozgalom és a Híd a Jövőnkért Egyesület közös programja volt. A beszélgetésben részt vett Strompová Viktória és Farkas János, a Mindenki Sárvárért Mozgalom két alapító tagja, Németh Zsolt, a Híd a Jövőnkért Egyesület tagja, Ónody-Molnár Dóra, a 168 Óra újságírója, Szabó Lajos és Varga Zsolt, sárvári képviselők, és Markó Péter, a Vas megyei közgyűlés egykori elnöke. Az esten szép számmal megjelentek még a nemrég alapított sárvári Kossuth kör tagjai is.

Az estet Ónody-Molnár Dóra kezdte, ő elmondta, hogy sok feszültség előzi meg az idei EP-választást, többek között a Brexit. Az újságíró azt is megosztotta a hallgatósággal, hogy elég faramuci helyzet állt elő, ugyanis a briteknek képviselőket kell választani, hiszen a jelenlegi állapot szerint október 31-ig kell eldönteniük, hogy milyen formában hagynák el az Uniót. Ónody-Molnár szerint a választásnak az a tétje, hogy mennyire fognak előtérbe kerülni a populista pártok. Ő egyébként úgy gondolja, hogy a Fidesz eléggé erősen vezet az ellenzéki indulókkal szemben, aminek az az oka, hogy az egész EU-t érintő problémát hoznak elő újra és újra.

Németh Zsolt egyetértett Ónody-Molnárra, elmondta, hogy szerinte az ellenzéknek erősítenie kell a választások előtt.

Úgy gondolja, hogy a magyarokat nem csak a migráció kérdése foglalkoztatja, hanem többek között az egészségügy, az egészségügyi dolgozók helyzete, vagy a nyugdíjak alakulása.

Németh szerint nem jó, ha Sárváron valaki csak a migráció ellen kampányol, miközben több száz ukrán dolgozó érkezett a városba, miattuk ugyanis csökkenhet a magyar dolgozók bére, és emelkedhetnek a lakásárak.

Arról is beszélt, hogy a kormány mostani kommunikációja olyan, mintha a magyarokat felkészítenék a Huxitra, ezt ő mindenképp elkerülné.

Varga Zsolt vette át a szót, aki arról beszélt, hogy Sárváron rengeteg fejlesztést csak Uniós pénzből lehetett véghez vinni, ám erről keveset beszélnek az emberek. Elmondta, hogy az ellenzékiek hamarosan nyilvánosságra hozzák ezeknek a fejlesztéseknek a listáját, mert szerintük nem elég, ha csak egy-egy tábla jelzi ezeket. Varga után Szabó Lajos szólalt fel, aki arról beszélt, hogy az elmúlt években a kormánypárti sajtó teljesen átformálta a magyarok egy jó részének a gondolkodásmódját. Azt is elmondta, hogy Sárvár számára fontos, hogy elegendő munkaerő legyen a városban, hiszen az iparűzési adóhoz termelőüzemek kellenek. Szerinte nem feltétlenül az ukrán munkavállalók ellen kell fellépni, hanem Orbán Viktor politikája ellen, ami sokszor saját magának mond ellent.

Markó Péter már arról beszélt, hogy Orbán Viktor nagyot fog csattani, ha a populisták kerülnek többségbe.

Markó szerint ugyanis a szélsőjobboldaliak csak a saját érdekeiket képviselik, ha a néppárt kirakja a Fideszt, akkor Orbán a két szék között a padlóra esik.

Markó végül azt is megemlítette, hogy nemsokára egy új újságot indít Sárváron, amiben többek között arról fognak írni, hogy miként gondolnak a magyarokra külföldön. A Vas megyei közgyűlés egykori elnöke elmondta, hogy Angliában élő ismerősei például azt mondták erre a kérdésre, hogy Orbán Viktor egy hülye, de attól még szeretik a magyar embereket.

A beszélgetés végén Németh Zsolt még elmesélte, hogy azért nem hallani sokat az ellenzéki politikusokról, mert a magyar média nagy része már a kormánypártiak kezébe került. Ezt megerősítette Ónody-Molnár Dóra is, aki elmondta, hogy a magyar média igazán kis szegmense az, amit igazi újságírásnak lehetne nevezni. Az ilyen lapoknál viszont kevés hirdetést látunk, a sajtó függetlenségéért előfizetőkre van szükség. Németh Zsolt végül azzal zárta az estet, hogy májusban a populizmus és a konstruktivizmus között lehet majd választani. Ők a demokraták oldalán állnak, és azokat támogatják, akik előre mutatnak és a magyarság érdekeit szolgálnak.
 

Szólj hozzá!

Folytatódik a győri városháza luxusautótalanítása

Pintér polgármester visszaadja a harmadik Audi A6-ost is.

Megkezdődött a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia pénzügyi átvilágítása

Az egyesület akkor kaphatja meg az önkormányzat 40 millió forintos támogatását, ha a vizsgálat mindent rendben talál.

Megbüntette a bíróság azt a férfit, aki tévéket dobott ki a szombathelyi Erdei iskola úton

A készülékekből akár nehézfémek is a talajba kerülhettek volna.

Szombathelyi szupermarketből akart rabolni 2 férfi

Szeszesitalt és csoki szemeltek ki zsákmányul.

Az autófóliázás egy közkedvelt marketingeszköz

Ugyan az utóbbi években az online marketing pörgött fel a leginkább, egyre több vállalkozás található meg a digitális térben, de ez közel sem jelenti azt, hogy fizikai, “offline” promóciók már kevésbé lennének hatékonyak, sőt! Néhány okos megoldással még költséghatékonyabban érhetjük el a potenciális vásárlókat.

Nem jelenthető ki egyértelműen, hogy Bábolnán soha többé nem földelnek el fertőzött állati tetemeket!

Nagy István nem tudott határozott válasszal felelni a kérdésre a zárt ajtók mögött tartott szakmai értekezleten.

Hiányoltad már a szalagvágást? Pedig Sárváron tegnap nyisszant az olló

A Nádasdy-vár kapott macskakövek közé szorított új fákat. Szegények.

Nem ülhet le az Egis Körmend kispadjára a pénteki meccsen Forray Gábor

Vezetőedző nélkül kell helytállnia a Rába-partiaknak a Szolnok ellen.

A mese szerepe gyermekkorban

Folyamatosan hallhatjuk a híreket arról, hogy a gyerekek manapság túl kevés mesét hallanak, helyette mindig a képernyőt nézik. A hírek középpontjában ennek a jelenségnek a káros hatásai állnak. De mit tehet a szülő, ha szeretne ezen a helyzeten javítani?

Pénteken újabb alpolgármester csatlakozhat a győri városvezetéshez

A pletykákkal ellentétben Antal Imre nem lesz jelölt.

Nem maradtak némák a bábolnaiak

Nagy István agrárminiszter szerint a szigetközi magas talajvíz miatt hoztak Bábolnára több ezer leölt szarvasmarhát.

Hogyan szerezhető be gyorsan és egyszerűen a cégkivonat?

Sürgős ügyintézés vagy vásárlás kapcsán gyakran merül fel az igény, hogy gyorsan és egyszerűen hozzáférjünk a szükséges dokumentumokhoz.

Megszavazták, marad a forgalmi rend változás a szombathelyi Kiskar utcában

A volt Sylvester János nyomda átépítése miatt kellett plusz kanyarodó sávot kialakítani.

Új tulajdonosa van a szombathelyi ISIS Hotelnek

Az elképzelés szerint lakásokat alakítanak ki az épületben. A változás a Móló Éttermet is érintheti.

A napelemes rendszer bővíthető

A hírek tele vannak a napelem rendszer bővítésével kapcsolatos tudnivalókkal.

Autós üldözés volt Győrben

Hosszas autósüldözés Győr belvárosából az M1-es autópályáig tartott.