Látszólag gyakran válnak rommá az autók a 86-os főút és a Csaba utca kereszteződésében, pedig minden előírásnak megfelel a csomópont

Nagy Donát 2020-07-24 10:18:00
Gyakorinak tűnnek itt a balesetek, a Magyar Közút szerint viszont nem szorul áttervezésre.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Tegnap ismét baleset történt a 86-os és 87-es főút közös szakaszának, és a Csaba utcának találkozásánál. A 112Press fotói szerint megint az történt, ami ilyenkor szinte minden esetben: a Csaba utca felől balra kikanyarodott egy autó a neki balról érkező másik kocsi elé.

Egyes időszakokban folyamatos a kikanyarodás.

Fotó: Google Utcakép

Laikusként ez a kereszteződés ugyanolyan baleseti gócpontnak tűnik, mint a városban a Szelestey - Vörösmarty, a Paragvári - Bartók Béla körút, vagy a Jókai Mór - Nárai utak találkozása. Utóbbinál egyébként nemsokára körforgalom épül, ami nagyban segíteni fogja a balesetek elkerülését.

A 86-os főút azonban nem önkormányzati, hanem a Magyar Közút kezelésében van. Így nekik írtam levelet azzal kapcsolatban, hogy tervezik-e felülvizsgálni a Csaba utcás kereszteződés forgalmi rendjét.

Én személy szerint nem szoktam itt balra kikanyarodni, inkább a két benzinkút között elmegyek balra a Vásártér utcában, majd a végén jobbra kanyarodok a Vépi útra, így a "vépi körforgalomba" érkezve folytatom utamat, mondjuk a Praktiker irányába.

A zöld nyíl irányába kerülve sokkal biztonságosabb a körforgalom segítségével a főútra kikanyarodni balra.

Fotó: Google Térkép

Többek között erre is rákérdeztem a Magyar Közútnál, hogy nem tervezik-e a balra kanyarodás megtiltását, és a balra haladni kívánók táblákkal való segítését.

A jelzett csomópontban kialakított forgalmi rend az érvényben lévő Útügyi Műszaki Előírásoknak, jogszabályoknak megfelel, az út vonalvezetése, a csomóponti kialakítás felismerhető, időben észlelhető a közlekedési szabályok betartása mellett.  A 86-os főút illetve a Csaba utca csomópontjában 70 km/órás sebességkorlátozás van elrendelve melynek láthatóságát a sárga színű fluoreszkáló hátterű táblák is segítik. A Csaba útról való kihajtást segíti a balra kanyarodók számára kialakított gyorsítósáv illetve a 86-os főútról történő ráhajtás a Csaba útra szintén balra forduló sávból történik. Az érintett szakasz személyi sérüléses baleseti adatait megvizsgálva megállapítható, hogy a jelzett csomópont nem baleseti góchely, így forgalmi rend, valamint az érintett közúti szakasz vonalvezetésének megváltoztatása, átalakítása nem indokolt, társaságunk a közeljövőben azt nem tervezi.

- írják válaszukban.

Mindkét oldalon sárga alapú tábla jelzi a balesetveszélyt, és hogy lassítani kell.

Fotó: Google Utcakép

Azaz itt egyelőre nem lesz átalakítva a közlekedési rend.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Szólj hozzá!

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.

Kényelem és egészség a munkahelyeken

Az álló munkavégzés, ami sokak számára mindennapos feladat, súlyos kihívásokat rejthet magában. A lábak folyamatos terhelése huzamosabb ideig nemcsak fárasztó, de hosszú távon egészségkárosító is lehet.

Hat Oscart nyert az Egyik csata a másik után

Paul Thomas Anderson filmje vitte a prímet a 98. Oscar-gálán, ahol több nagy produkció is komoly elismeréseket kapott.

Késsel fenyegette meg a hozzá kiérkező mentősöket egy fertőszentmiklósi férfi

Emellett történt még némi kábítószer birtoklás is. 

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit.