Győrben a Lidl mellett már kinyitott, az ETO Park parkolójában vasárnap nyílik újra a piac

Guszter Richárd 2020-04-21 12:05:00
A polgármester a karantén miatti szünet után újranyitotta a lomispiacokat is: körbenéztünk a Lidl melletti piacon.

Dézsi Csaba András győri polgármester múlt heti bejelentése alapján hétvégétől újranyithattak Győrben a nem élelmiszerrel kereskedő piacok. Az ETO Park parkolójában lévő piac csak április 26-án nyit majd ki, de a Lidl melletti piac már az elmúlt hétvégén is nyitva volt: Balla Jenő, az Összefogás Győrért önkormányzati képviselőjével, a Győri Kofaszövetség vezetőjével néztünk körül.

Balla elmondta, hogy ő személyes küldetésének érzi a piaci árusok problémáinak megoldását, mert ő maga gyermekkora óta jár piacokra vásárolni, és ismeri az ott árusító embereket.

Újra nyitnak a győri használtcikk piacok😀

Újra nyitnak a győri használtcikk piacok😀

Naponta keresték őt az elmúlt időszakban azzal a kéréssel, hogy a lomis piacokat is újra kellene indítani, mivel sok ottani árusnak a megélhetése került veszélybe a koronavírus miatti leállással. A képviselő a polgármesternél is lobbizott az ügyben, aki végül – a szigorú szabályok betartása mellett – a piacok újranyitása mellett döntött.

Fotók: Guszter Richárd



A piac látogatása során nagyrészt fegyelmezett hozzáállást tapasztaltunk. A bejáratnál folyamatosan számolták a beérkező vásárlók számát (átlagban 180-250 között mozgott a létszám), illetve lehetőséget kaptak a szájmaszk nélkül érkezők, hogy megvásárolhatják a védőeszközt, így nem kell üres kézzel távozniuk. Fontos, hogy 500 főnél több nem lehet a területen, ebből kifolyólag a szabályok betartása mellett minden óvintézkedést megtettek a szervezők, hogy a vírus ne tudjon terjedni, ne legyen probléma belőle. A helyszínen megjelent egyébként Glázer Tímea, a DK győri elnöke és önkormányzati képviselője is, aki védőmaszkokat adott át a piac szervezőinek.

A piacon a megszokotthoz képest sok árus jelent meg. Szombaton és vasárnap is lesz piac a Lidl mellett.

Lapunknak egy mosonmagyaróvári árus arról panaszkodott, hogy nehezen éli meg a kialakult helyzetet. Elmondta, hogy a győri piac mellett máshol is tud árulni, de nagyon keveset, gyér a forgalom. Mivel ő nem katás, így havonta 120 ezret adózik, abból a szociális adó 42 ezer forint. Véleménye szerint, ha a kormány a szociális adót elengedné, könnyebb helyzetben lenne, mert nehezen termeli ki a járulékokat. Az árus elmondta: az Iparkamara kérte, hogy töltsön ki egy kérdőívet minden piaci árus, amit sokan ki is töltöttek, de közel semolyan igényeket fogalmazott meg a kamara a kormány felé, mint amilyeneket ők megfogalmaztak. Egy másik, Kapuvárról érkező árus elmondta: egyik hétről a másikra élnek, nem tudnak árulni, nincs bevételük. Nekik ez volt a megélhetésük a vírus előtt, mert mindig jelen tudtak lenni a piacon. Munkahelyük nincs, egyéb bevételi forrásuk szintén nincs. Örülnének, ha a piac maradhatna.

A lomispiacok tehát nyitva vannak Győrben, azonban csak meghatározott számú ember mehet be, akiknek tartania kell a megfelelő távolságot, az maszk viselése kötelező, szombaton és vasárnap pedig ezeken a helyeken 65 év felett sem árus, sem vásárló nem tartózkodhat.

CIKK ÉS FOTÓ: Guszter Richárd

Szólj hozzá!

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.

Tegye fel a kezét aki meglepődött: jogsértő volt, hogy Rogánék politikai propagandára használták a vakcina-regisztráció e-mail címeit

Az oltással kapcsolatos információk mellett, az Orbán-kormány éveken át politikai üzenetekkel is bombázta őket.

Az Orbán-rendszer családbarát politikája: Magyarország az uniós sereghajtók között, már Bulgáriában is magasabb a nettó átlagjövedelem

A kétkeresős, kétgyermekes magyar családok jövedelme is az EU legalacsonyabbjai közé tartozik, miközben az elmúlt tíz évben szinte teljesen eltűnt a magyar előny Romániával és Bulgáriával szemben.

Cseh védelmi ipari óriás száll be a győri Rábába, a 4iG eladhhatja a vállalat több mint egyharmadát – ezzel új lendületet kaphat a Gidrán-gyártás is

A CSG Defence közvetve csaknem 37 százalékos részesedést szerez a győri járműipari vállalatban, amely a tervek szerint a Tatra katonai járművek és a Gidránok gyártásába is bekapcsolódhat.

Elindulhat a győri elővárosi vasúti közlekedés fejlesztésének előkészítése

Kormányhatározat született a régóta tervezett beruházásról, amely új lehetőséget teremthet Győr és a környező települések közösségi közlekedésében.

Vitézy Dávid: augusztus végén indul a kőszegi intermodális csomópont kivitelezése

3 év után végre funkciót kaphat a sehova sem vezető híd.

Államalapítás: koszorúzás, népi játszóház és családi programok várják a győrieket augusztus 20-án

A Szent István-napi ünnepség a Bécsi kapu téren kezdődik, majd a Radó-szigeten kézműves foglalkozásokkal és népi játékokkal folytatódik a program.

Méltatlan kabaré: az a Fidesz–KDNP nem tekinti legitim államfőnek Baka Andrást, amelyik plágiumbotrányban elveszítette anno Schmitt Pált, majd a kegyelmi ügyben Novák Katalint 

A volt kormánypártok most 1956 méltó örökségéről beszélnek, de idézzük csak fel, hogy mit mondott két éve a témában a tévedhetetlen(?) Orbán Balázs.