A lezárt vámosszabadi határátkelőről tárgyalt Szijjártóval a győri polgármester

Pintér Bence 2020-09-02 19:09:00
Kormánypárti és ellenzéki képviselők is gördülékenyebben rendeznék az ingázók helyzetét a járvány miatt hozott határzár közepette.

„Külügyminiszter úrral a mai napon is egyeztettem a Vámosszabadi határátkelőn ingázó győri dolgozók érdekében... remélem, hogy sikerül mindenki számára biztonságos és megnyugtató megoldást találni” – írta Facebook-oldalán Dézsi Csaba András, Győr fideszes polgármestere.

A tárgyalásra azért volt szükség, mert a magyar kormány szigorított szeptember elsejével a határokon, ennek keretében pedig a Vámosszabadi határátkelőt (és még sok másik határátkelőt szerte az országban) teljesen bezárták.

Ez nyilván érzékenyen érinti az ingázókat Győr környékén is, mivel csak Rajka vagy Komárom felé kerülve lehet átjutni Szlovákiába.

De ugyanilyen érzékeny kérdés az, hogy Győrből több százan ingáznak Ausztriába, Győr pedig kívül esik a 30 kilométeres sávon; ráadásul sokan Ausztriában messzebb dolgoznak, mint 30 kilométer. Ez eddig nem okozott problémát többnyire, információink szerint az elmúlt két napban az ingázók nagy többsége minden gond nélkül haza tudott térni.

Az ügyben a győri polgármester mellett több politikus is megmozdult országos és helyi szinten is: a győri civil önkormányzati képviselő, Balla Jenő szavazásán a Győriek véleménye nevű csoportban is, ahol a szavazók többsége amellett állt ki, hogy a sáv helyett valamiféle igazolással lehessen átlépni a határon. A Kisalföld szerint a mosonmagyaróvári körzetet a parlamentben képviselő Nagy István agrárminiszter (Fidesz) tegnap kezdeményezte is, hogy a munkáltatói engedélyt vegyék figyelembe határátlépéskor.

Balla Jenő lapunknak elmondta: ez egy nagyon fontos kérdés, ő rengeteg embert ismer, aki határon túlra ingázik Győrből, így erre az ügyre mihamarabb egyértelmű megoldást kell találni. 

Szólj hozzá!

A hétvégén ismét jön a Derkovits-nap

Már egészségpontja is van a szombathelyi városrésznek.

Balog-Farkas Renáta: Összeférhetetlen Fekete Dávid miniszteri biztosi kinevezése az önkormányzati képviselői mandátumával

Győrszentiván képviselője szerint a fideszes frakcióvezetőnek le kell mondania képviselői megbízásáról.

Hajsza a dúsabb frizuráért: visszanyert önbizalom

Megfigyelte már, hogy a mai rohanó élet milyen hatással van a megjelenésére?

9%-val vezet a Tisza a Fidesz előtt

A Publicus friss felmérése szerint a két nagy párt mellett a Mi Hazánk, és a DK is bejutna a parlamentbe.

20 millió forintot a belvárosra, 82 millió forintot a tanuszoda rendbetételére költhet el Körmend a Versenyképes Járásokból visszakapott pénzből

A polgármester szerint 100 milliót nyertek, az ellenzék szerint 64 millió forintot veszítettek a város költségvetéséből.

Börtönbe csukatná az ügyészség a szombathelyi szatírt

A férfi három különböző alkalommal, Szombathely nyilvános közterületein ittasan a nemi szervét szeméremsértő módon mutogatta és önkielégítést végzett.

Közösségi média szövegírás: hogyan hozzuk ki belőle a legtöbbet?

Bizonyára sokan tapasztalták már azt a különleges pillanatot, amikor egy közösségi média bejegyzés megállítja őket a szokásos pörgetés közben.

Vádat emeltek Sopronban egy férfi ellen, aki többször bántalmazta, majd a szakítás után meglopta a barátnőjét

A vádlott már ült korábban, de ez sem tántorította el attól, hogy kapcsolatuk alatt többször ököllel arcon üsse a sértettet. 

Tedd különlegessé a lánykérést és az esküvőt elegáns limuzinnal!

Az eljegyzés igazi mérföldköve lehet egy kapcsolatnak, és egy jól megtervezett lánykérés örök emlékké válhat. Mi is lehetne ennél romantikusabb, mint ezt az eseményt egy exkluzív autóban átélni? A limuzin nemcsak egy kényelmes és stílusos szállítási eszköz; általa teljesen új szintre emelheted az élményeket.

Kőszeg és Körmend együtt pályázik a Kastélyút Programba

Akár 300 ezer euró is érkezhet az Alpokaljára, turisztikai programra.

Palotai Károly emlékoszlopot avattak Győrben 

A focistaként és játékvezetőként is csúcsra ért legendát, emberségéért szerették igazán. 

37 ország 170 sportolóját várják Szombathelyre

Argentínából, Ausztráliából, Új-Zélandról, Bangladesből, Kínából, Kolumbiából, Hongkongból, Indonéziából, Indiából, Jamaicából, Mongóliából, a Dél-afrikai Köztársaságból és Tajvanról is éreznek sportolók.

Ingyenes hétvégi programokat ajánlunk Győrben

Sport, koncert, szüret, mozi, jó idő, mi kell még?

Négy generációs vendéglátós család volt, most mégis bezárták a szombathelyi Május 1 vendéglőt

Az adó és az adminisztrációs terhek késztették erre őket. Most vendégházként üzemel tovább az épület.

A motorok világítása: hatékonyabb és biztonságosabb megoldások

Valaha gondolkodtál már azon, hogy milyen fontos szerepe van a motorokon alkalmazott világításnak?