A közvélemény-kutatás szerint közös ellenzéki jelöltek esetén minden ellenzéki pártszavazó a Fidesz ellen voksolna Szombathelyen

Farkas Bazsi 2019-04-01 18:40:00
A jobbikosok 95, az LMP-sek 100%-ban támogatnák a közös képviselőjelölteket.

A múlt héten jelent meg a Závec közvélemény kutatása, ami azt mutatta, hogy közös jelölt esetén komoly esélye van az ellenzéki polgármester-jelöltnek. 

A reprezentatív felmérést március 18-22 között készítette el az intézet az Éljen Szombathely! kérésére - tehát már azután, hogy a Fidesz elveszítette a többségét a közgyűlésben. 

 
A felmérés végére kiderült, hogy Szombathelyen ugyan még mindig a Fidesz a legnépszerűbb párt, de az ellenzéki szervezetek képesek lennének a győzelemre, ha összefognak - írtuk akkor. 

Most újabb részleteket kapott meg szerkesztőségünk a felmérésből, ami azt mutatja, hogy a közös képviselőjelöltek egészen biztosan élvezhetik majd a ez ellenzéki pártszavazók támogatását. Elsőként azt a táblázatot mutatjuk meg, ahol az látható, hogy hogyan szavaznának a választók két jelölt esetén.

Ha két jelölt között választhatna melyik jelöltre szavazna? Biztosan elmegyek Valószínű, hogy elmegyek Valószínűleg nem megyek el Biztosan nem megyek el Nem tudja Nem válaszol
Nem tudja 9% 12% 24% 21% 55%  
Nem válaszol 7% 2% 6% 33%   100%
A Fidesz-KDNP jelöltje 44% 36% 18% 14% 20%  
Az MSZP-LMP-Jobbik-DK-Pro Savaria jelöltje 41% 50% 53% 33% 25%  

Ez a táblázat pedig már külön pártszimpatizánsokra lebontva mutatja az eredmény. 

Ha két jelölt között választhatna melyik jelöltre szavazna? Fidesz-KDNP jelöltje Jobbik jelöltje MSZP jelöltje LMP jelöltje DK jelöltje Pro Savaria jelöltje Párbe-széd jelöltje Momen-tum jelöltje Nem tudja Nem válaszol Totál
Nem tudja 3% 5% 2%     5%   33% 43% 2% 12%
Nem válaszol 0%         3%     8% 60% 7%
A Fidesz-KDNP jelöltje 96%   2%     17%   6% 8% 2% 39%
Az MSZP-LMP-Jobbik-DK-Pro Savaria jelöltje 1% 95% 97% 100% 100% 74% 100% 61% 41% 36% 42%

Ebből az látszik, hogy a jobbikos szavazók 95%-ban, az LMP-és voksolók 100%-ban támogatnák a közös ellenzéki jelöltet. 

Összesítésben pedig 39%-42% arányban győzne az ellenzéki jelölt a körzetben, ha most lenne a választás.

Szólj hozzá!

Belebukott Kántás Zoltán ügyvezető a Sárvári Gyógyfürdőn fantomállásban foglalkoztatott férfi ügyébe

A Sárváriakért Egyesület képviselői felszólították a polgármester, és az alpolgármestert, hogy az esetből vonják le a politikai következtetést és legyenek önmagukkal következetesek.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.