A koronavírus-járvány alatt az egekbe szökött a kutyalopások száma Angliában

Fehér Buda 2020-08-05 11:17:00
Elég fura összefüggés van a kettő között.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Egyre több kutyát lopnak el az Egyesült Királyságban. A kutyalopások miatt már az angol rendőrség is arra inti a gazdákat, hogy figyeljenek oda a kedvenceikre, mert könnyen lehet, hogy ők lesznek a következő áldozatok. A kutyalopások száma akkor kezdett el növekedni, amikor a koronavírus-járvány begyűrűzött az országba, ezért több millióan kényszerültek a néy fal között maradni.

Emiatt viszont megugrott az emberek igénye a négylábúak társaságára, ezen kaptak az alvilági bandák.

Az elmúlt két hónapban több mint negyven kutyalopásról értesült a rendőrség, a betörők többnyire fajtatiszta kutyákat keresnek, hiszen értük kapják a legtöbb pénzt a feketepiacon. A brit rendfenntartók szerint egyébként elég jól fizetnek a leendő gazdik egy-egy ebért, akár több ezer fontot is szakíthatnak a bűnözők egyetlen lopással.

A szigetországban már egy jótékonysági szervezet, a DogLost is megalakult, hogy valahogyan felvegyék a harcot a kutyatolvajokkal. A szervezet azt mondja, hogy a számításaik szerint 65 százalékkal ugrott meg az ellopott kutyák száma március óta, ekkor vezették be a kijárási korlátosáokat az Egyesült Királyságban.

A rendőrség közben felfedezett néhány krétanyomot azoknak a házaknak a kerítésén, ahonnan eltulajdonították a négylábúakat. Az egyenruhások szerint a betörők előre kinyomozzák, hogy hol találnak fajtatiszta kutyákat, majd a házakat fehér vonalakkal jelölik meg. A kutyákat végül később lopják el, amikor a gazdik alszanak, vagy éppen nincsenek otthon. 

A rendfenntartók szerint a legális kutyakereskedelemben a kijárási korlátozások bevezetése után megugrottak az árak, ezért többen alternatív megoldásokat keresnek. Egy sajtótájékoztatón a suffolki rendőrség azt is elmondta, hogy a betörők olyan házakat találnak meg legkönnyebben, ahol kutyatenyésztéssel foglalkoznak. Lancashire városában 22 kutyát loptak el rövid idő alatt, a suffolki rendőrség elméletét az is alátámasztja, hogy két újszülött almot is elloptak az alvilágiak az elmúlt időszakban.

Az állatvédők a lopások emelkedésével elindítottak egy petíciót, amivel azt akarják elérni, hogy a kutyalopásokat súlyosabban büntessék a szigetországban. Jelenleg ugyanis a kihágásért nem szabható ki börtönbüntetés, az állatvédők ezen akarnak változtatni. A petíciójuk már 75 ezer aláírást gyűjtött össze, az aktivisták szerint minél gyorsabban lépnie kell a rendfenntartóknak, mert a becsléseik szerint a következő hónapban 192 kutyát fognak eltulajdonítani a betörők, ha nem változnak a jogszabályok.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Forrás: The Independent

Szólj hozzá!

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.

A Jobbik megnevezte jelöltjét Győr-Moson-Sopron vármegye 2-es választókerületében

A párt önálló indulással készül a 2026-os országgyűlési választásra, a körzetben Pápai Petra lesz az egyéni jelölt.

Közgyűlés helyett össz-bizottsági ülés lesz délelőtt 10 órakor a Győri Városházán

Dolgozni, vitázni tehát lehet munkaidőben, de érdemben dönteni valószínűleg csak este 6 után. 

Havazás és hófúvás várható pénteken - több vármegyére figyelmeztetést adtak ki

A Nyugat-Dunántúlon jelentős mennyiségű hó hullhat, viharos széllel és hótorlaszokkal kell számolni.

Sárkány Péter nem mond le posztjáról, és jelen lesz a győri közgyűlésen - ha lesz közgyűlés

Az elnök-vezérigazgató újra elmondta, hogy megvan a győriek pénze, kiderült, hogy a Győr-Szol a nyár végére forrás nélkül maradhat, és, hogy feljelentette Pintér Bencét. 

Felfrissülve Karintiában: a szaunakultúra ereje

Karintia sokakat nemcsak az Alpok szépségével vonz, hanem az itt található pihenési lehetőségeivel is.

„Totális erkölcsi mélypont” - Magyar Péter szerint minden határt átlépett a Fidesz kivégzős videója

A TISZA elnöke elfogadhatatlannak és megbocsáthatatlannak nevezte a gyerekekkel és fejbelövéssel operáló kampányvideót.

Szombaton indul a nagy aláírásgyűjtés race Szombathelyen is

A Domus és a Vásárcsarnok lesz a két fő kitelepülési placc. Vámos a meleg Fidesz irodában marad.

21 balesetveszélyes fát vágnak ki a győri Erzsébet ligetben

Az önkormányzat döntése szerint az elöregedett példányokat egy éven belül újakkal pótolják.