A Kansas City Chiefs nyerte az 54. Super Bowlt

Nagy Donát 2020-02-03 06:28:00
50 év után értek ismét a csúcsra.

A Miamiban rendezett összecsapáson az Amerikai Főcsoport (AFC) bajnoka 31-20-ra győzte le a Nemzeti Főcsoport (NFC) legjobbját, a San Francisco 49ers együttesét - írja az MTI.

A Kansas City története második bajnoki címét szerezte, 1970 után, azaz ötven év elteltével ért újra a csúcsra.

Az első pontokat a San Francisco tette fel a táblára egy mezőnygól formájában (0-3). A Kansas City azonnal válaszolt, egy hatperces támadássorozat végén - amelyben egy sikeres negyedik kísérlet is volt - az irányító Patrick Mahomes futott be a végzónába (7-3).

A második negyed egy 49ers labdavesztéssel kezdődött, Jimmy Garoppolo nehéz helyzetben rossz döntést hozott, a passzát pedig Bashaud Breeland szerezte meg a félpályánál. A kaliforniaiak védelmének sikerült minimalizálnia a hibát, Harrison Butker mezőnygóljával növelte három ponttal előnyét a Chiefs (10-3). Ezt követően feltámadt a 49ers támadójátéka, első sorban kiváló futásokkal jutott el ellenfele térfelének végéhez, ahol Garoppolo passzolt touchdownt érően Kyle Juszczyknek (10-10).

A nagyszünetben Jennifer Lopez és Shakira szórakoztatta a közönséget.

A második félidő első támadását a 49ers vezethette és Robbie Gould második mezőnygóljával átvette a vezetést, majd Fred Warner halászta le Mahomes passzát a félpályánál - ez volt a fiatal irányító első eladott labdája a rájátszásban. A San Francisco gyorsan büntetett: Garoppolo remek passzai után végül a futó Raheem Morstert fejezte be touchdownnal a támadást (10-20).

A negyedik negyed elején újra jöhetett a Chiefs, de Mahomes passza felpattant és a labda újra egy 49ers védő kezében landolt, ugyanakkor az ellentámadásból nem születtek pontok. A következő támadásból már szépített a Chiefs, Mahomes Travis Kelce-nek adott átadásával zárkózott fel három pontra a gárda (17-20). A Chiefs védelme gyorsan leparancsolta a pályáról a rivális támadói, Mahomes pedig egy remek sorozatot vezetve Damien Willliamsnek adott hatpontos átadást.

Mivel az extra pont sikeres volt (24-20), ezért a 49ersnek mindenképpen touchdownra volt szüksége a hátralevő kevesebb, mint három percben. A 49ers támadása másfél perccel a vége előtt elhalt, majd jött újra Willams, aki egy 38 yardos futott touchdwonnal eldöntötte az összecsapást (31-20).