A kaliforniai kormányzat adta az eddigi legőrültebb tanácsot a maszkviselésre

ugytudjuk.hu 2020-10-20 20:52:00
Szerintük evés közben ajánlott visszahúzni a maszkot az arcra.

Müller Cecíliát is lepipáló tanácsot adott a kaliforniai kormányzat a Twitteren: azt kérik a lakosoktól, hogy ha étterembe mennek, minden harapás után húzzák vissza a maszkot a szájukra - írta meg a CBS.

null

Going out to eat with members of your household this weekend? Don't forget to keep your mask on in between bites.Do your part to keep those around you healthy. #SlowtheSpreadhttps://t.co/snYe5v55Rw pic.twitter.com/Y4fcDO5Zke

A tanács nem véletlenül ennyire kétségbeesett, az Egyesült Államokban tombol a vírus, elkapta többek között Donald Trump is, aki azzal magyarázta a fertőzést, hogy háborús hősök családtagjaitól kapta el. 

Donald Trump leránthatta a leplet arról, hogyan fertőződött meg a koronavírussal

Donald Trumpról egy hete derült ki, hogy megfertőződött a koronavírussal. Az amerikai elnök három napig kórházban is volt, de nemrég már visszatért a munkába, annak ellenére, hogy még mindig fertőző lehet. Trump körül a republikánus kormány több tagja is megfertőződött, ezért sokan arra gondoltak, hogy egy gyűlésen terjedhetett el a vírus, amelyen több tucatnyian vettek részt a Fehér Házban, írja a Metro.

A lap hozzátette, nem biztos, hogy jó döntés megfogadni ezt a tanácsot, ugyanis a fel-le húzogatás miatt nagyobb esély van a megfertőződésre. Sokan támadták a tweetet, mert úgy érzik, összezavarja az embereket. 

Nagyon összezavart ez a tweet. A kép azt sugallja, hogy csak egyszer vegyük le a maszkot, az étkezés kezdetén, de a szöveg már azt mondja, hogy a falatok közt tegyük vissza

- írta Matthew Fuhrman újságíró. Egy másik hozzászóló szerint nem világos, hogy mindegy egyes harapás előtt, mikor lehúzza a maszkot, kezet is kell-e mosnia, valamint ha chips-et eszik salsával, akkor a mártással együtt egy-, vagy két falatnak számít-e?

Kaliforniában jelenleg az éttermekben a helyek negyedét lehet csak elfoglalni a távolságtartás miatt, de sok vendéglátó egység csak a teraszát nyitja meg. A maszkot két éven aluliaknak és légzési nehézségben szenvedőknek nem kell viselniük. 

Szólj hozzá!

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki. 

Bár a DK állítja, nem lesz mind a 106 egyéni választókerületben saját jelöltje

Czeglédy Csaba DK támogatással, de függetlenként indul el a választáson. Így csak 105 egyéni jelöltje lesz a pártnak, amivel kampánytámogatást is buknak.

A zártkerti ingatlanok 10%-os beépíthetőségről döntött a győri közgyűlés

Ha nem lassítják a folyamatot, 2026. szeptember 1-jén léphet hatályba az új szabályozás. 

Ma begurult Szombathely első elektromos meghajtású busza

Ez volt az a fejlesztés, amit a fideszes képviselők nem szavaztak meg. 

Szigorúbb lesz mostantól az ellenőrzés a győri hulladékudvarokban

Március 4-től a már a kapun kívül nézik meg, mit viszünk - az udvarok továbbra is ingyenesek, de a szabályokat be kell tartani.

Kamion okozott halálos balesetet az autópályán Győr térségében

Heten utaztak a kisbuszban amivel ütközött, az egyik sérült a kórházban életét vesztette. 

Elfogadhatatlan a Beneš-dekrétumok 21. századi alkalmazása - állásfoglalást fogadott el az Országgyűlés külügyi bizottsága

A testület szerint a kollektív bűnösség elvére épülő szlovákiai joggyakorlat sérti a kisebbségi és tulajdonjogokat.

Egy kőszegi szálláshelyről terítette a drogot a dealer

A rendőrség 3 hónapra záratta be a szálláshely-szolgáltató üzletet.

Magyar Péter vezeti a TISZA-listáját

Rost Andrea a második helyet kapta.

MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

Levette a napirendről a Győr-Szol átvilágítását a Fidesz-frakció

A közgyűlés ugyan elfogadta a költségvetést, de az eltűnt lakáskassza ügyéről továbbra sem tárgyalt a jobboldal. 

Bejelentették a Győrt is érintő magyar-cseh védelmi ipari együttműködést 

Ez volt az az esemény ahol történelmi távlatokat ígértek a Rábának, és ahol Szeles Szabolcs illetve Fekete Dávid képviselték Győrt a városvezetés helyett.  

Tárlatvezetések, beszélgetések és friss kiállítások a Rómer Múzeumban

Mézeskalács-történetek, festmény köré szervezett beszélgetés és több izgalmas időszaki kiállítás várja a látogatókat Győrben a következő hetekben.

Faültetés és apró zöld lépések Győrben

Újabb zöld fejlesztések indultak a városban, a természet és a fenntarthatóság jegyében.

Volt rendőri vezetők ellen emeltek vádat korrupció miatt

Letöltendő börtönbüntetés kiszabádát indítványozták.

Kényszermunkára kötelezte ismerősét egy férfi egy jánossomorjai sertéstelepen

Pénzt nem adott a munkájáért, és a rokonait sem engedte meglátogatni.