A járvány közepén tartott egy hatalmas koncertet a Chainsmokers, New York kormányzója személyesen indított ellenük eljárást

Fehér Buda 2020-07-29 06:50:00
A közönség nem igazán értette meg, miért fontos betartani a járványügyi szabályokat.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Autós koncertet rendezett a hétvégén a Chainsmokers nevű amerikai popduó. A zenészek New York állam egyik tehetősebb részén, a Hamptonsban álltak színpadra a járvány kellős közepén. Habár a rendezvény szervezői megpróbáltak olyan szabályokat hozni, amivel megakadályozhatnák a koronavírus terjedését, Andew Cuomo az állam kormányzója most mégis nyomozást indított ellenük.

A koncertre elég nehéz volt bejutni, hiszen meghatározott számú jegyet dobtak piacra a szervezők. A bulizni vágyóknak emellett mélyen a zsebükbe is kellett nyúlniuk, a legolcsóbb jegy 1200 dollárnál kezdődött, a legjobb helyekért viszont már 25 ezer dollárt kértek. A koncerttel egyébként jótékonykodni akart a Chainsmokers, a bevételeket több jótékonysági szervezet között osztják el.

A közönségnek a belépés előtt ki kellett tölteniük egy kérdőívet, amivel azt akarták megállapítani a szervezők, hogy mennyire lenne rizikós beengedni a koncertterületre egy-egy embert. A bulizóknak emellett kötelező volt a maszkviselés, és be kellett tartaniuk a két méter távolságot egymástól.

Vagyis be kellett volna tartaniuk, a koncerten készült felvételeken jól látszik, hogy a közönséget nem igazán érdekelték a biztonsági előírások:

 

null

Videos from a concert held in Southampton on Saturday show egregious social distancing violations. I am appalled.The Department of Health will conduct an investigation.We have no tolerance for the illegal & reckless endangerment of public health.pic.twitter.com/gf9kggdo8w

 

Cuomo ezeket a felvételeket látva döntött úgy, hogy nyomozást indí a rendezvény ellen, ami szerinte illegális és meggondolatlan volt. A Chainsmokers közben nem áll le, még négy hasonló koncertet terveznek a nyár vége előtt.

New Yorkban egyébként igen nagy problémát jelent a járvány, sokáig az egész Egyesült Államokban itt volt a legtöbb megbetegedés. Azóta fordult a helyzet, ma már Kaliforniában betegednek meg a legtöbben a járvány miatt.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.  

Forrás: The Independent

Szólj hozzá!

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát. 

Lakossági fórumon mutatják be a győrszentiváni Kör tér felújításának terveit

Augusztus 6-án a beruházás ütemezéséről és az új kerékpárút építéséről is tájékoztatják az érdeklődőket.

A napokban befejeződik a győri díszkivilágítás lekapcsolása

A város 77 helyszínén zajlik a munkavégzés, a Győr Projekt kezelésében lévő épületek egy részét is érinti az intézkedés.

KÁNIKULA-aktuál: meghosszabbították a hőségriasztást, a következő 48 óra lehet a legkritikusabb az energiaellátás szempontjából, de az utolsó paksi turbina egyelőre kitart

A Védelmi Munkacsoport szerint egyelőre stabil az ország villamosenergia-rendszere, de továbbra is takarékosságra kérik a lakosságot és a nagyfogyasztókat.

Fontos üzenet a hőségriadó idejére: a Győr Applikáció letöltésére biztatja a lakosságot Kósa Roland

Az alpolgármester szerint a rendkívüli kánikula a közműrendszereket is fokozottan terheli, ezért érdemes bekapcsolni a push értesítéseket.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.