A héten visszatér a harminc fokos hőség, de eső is lesz

Fehér Buda 2018-08-28 08:10:00
Öröm lesz kitalálni reggelente, hogy mit vegyünk fel.

Kedden az ország legnagyobb részén ragyogó napos időre van kilátás, csapadék nem várható. A gyenge, mérsékelt északi-északnyugati szelet, csak helyenként kísérhetik élénk lökések. A hajnali 8-15 fokról délutánra 26 és 29 fok közé melegszik a levegő. 

Szerdán túlnyomóan napos idő ígérkezik. A délutáni órákban egyes tájakon megnövekedhetnek a gomolyfelhők, de csapadék nem valószínű. Gyenge, mérsékelt lesz a légmozgás, csak néhol fordulhatnak elő élénk széllökések. A hőmérséklet hajnalban 10-16, délután 26-31 fok között alakul. 


Csütörtökön is sok lesz a napsütés, csupán délután nyugaton, északnyugaton fordulhat elő helyenként zápor, zivatar. Északon, északnyugaton időnként élénk lehet a légmozgás. Napközben 27-32 fokot mérhetünk.

Pénteken egy gyenge hidegfront miatt szórványos záporokra, zivatarokra készülhetünk. Az ország északi felén megélénkül a nyugati, északnyugati szél. Nyugaton 24-27, másutt 28-32 fok közötti csúcshőmérsékletre van kilátás. Hétvégén már az ország több tájegységén előfordulhat csapadék.

Forrás: Időkép

Szólj hozzá!

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.