A harmadik emeletről dobta le a gyermekét egy anya, miután kigyulladt a lakása

Fehér Buda 2020-07-10 15:20:00
A gyereket elkapta egy férfi, így túlélte a hatalmas zuhanást.

Hősnek kiáltottak ki egy leszerelt tengerészgyalogost, miután elkapott egy gyermeket, akit az anyja egy égő lakásból dobott le az amerikai Arizona államban. Philip Blanks éppen egy barátját látogatta meg, amikor meghallotta, hogy az utcán többen kiáltoznak. Pihilp ezután látta meg, hogy a szemközti épület egyik lakása lángokban áll, az erkélyen pedig egy anyuka próbálja meg lejuttatni a három éves gyermekét.

A lakás alatt állók arra biztatták a nőt, hogy dobja le a gyermekét, ők pedig majd megpróbálják elkapni. Philip odaszaladt az erkély alá, majd saját maga kapta el a gyermeket. A becsapódás erejétől mindketten a földre estek, majd a férfi biztonságba szaladt a fiúval. 

Phoenix apartment fire: OC wide receiver Phillip Blanks catches child thrown from building | ABC7

Phillip Blanks played wide receiver at a Southern California college but his greatest catch was to save the life of a child thrown from the balcony of an apa...

A lent álló emberek ezután arra biztatták a nőt, hogy maga is ugorjon le, de ő inkább visszaszaladt a lakásba, hogy megpróbálja megmenteni a nyolc éves lányát, aki a lángok között ragadt. Végül kiérkeztek a tűzoltók a helyszínre, akik a lányt meg tudták menteni, de az édesanyját már nem.

A gyermekeket kórházba szállították, mindketten megfigyelés alatt maradnak. Philip később a helyi médiának arról mesélt, hogy a középiskolában amerikai focit játszott, ezért volt szinte biztos abban, hogy el tudja majd kapni a gyermeket. A férfi szerint azonban nem ő a sztori hőse, hanem az anyuka, aki feláldozta a saját életét, hogy megmentse mindkét gyermekét.

Forrás: Mirror

Szólj hozzá!

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.

Tóth Péter lett Győr harmadik alpolgármestere

Három a magyar és a győri igazság: harmadszori nekifutásra lett a polgármester harmadik jobbkeze a korábbi kabinetvezető. 

NER cégkapcsolatok számokban: 1866 cég, a teljes hazai gazdaság profitjának 10%-a és több, mint 8400 milliárd forint közbeszerzés

Az elmúlt 16 évben felépült Magyarország egyik legdurvább üzleti-politikai hálózata. A kérdés ma már nem csak az, hogyan jutott idáig, hanem az, hogy mi történik vele egy új korszakban.

Breaking: a 2024-es “bosszú-SZMSZ” után, új szervezeti és működési szabályzata van Győrnek

Lesz végre harmadik alpolgármester, több forrás fölött rendelkezhet az önkormányzat, és nagyobb beleszólása lesz a városi cégek ügyeibe.

A hőségben is odafigyel dolgozóira a GYHG

Ivóvízzel, hűtőládákkal, klimatizált pihenőhelyiségekkel és további munkavédelmi intézkedésekkel segíti munkatársait a nyári kánikulában a hulladékgazdálkodási társaság.

Szerelmet színlelt, és megpróbálta kiforgatni mindenéből áldozatát egy körmendi nő

A sértett férfi egy több mint 43 millió forint, és egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott a nőnek és a fiának.

Lovas felvonulással indulnak a Szent László Napok Győrben

Szombat délelőtt hetven lovas és százötven hagyományőrző idézi meg a lovagkirály korát, a felvonulás idején több belvárosi utcában forgalmi torlódásokra kell készülni.