A franciák megmutatták, hogyan lehet járvány idején a tengerparton napozni

Fehér Buda 2020-05-28 07:44:00
Fellélegezhetnek az introvertált személyiségek.

Egy francia tengerpart gondnokai megmutatták, hogyan lehet visszaengedni a homokra a turistákat egy világjárvány idején. A La Grande-Motte parton napozók kötéllel körbekordonzott szakasszal találják szembe magukat, amelyek abban segítenek, hogy ne kerüljenek egymáshoz túl közel az emberek.

A kikapcsolódni vágyóknak előre le kell foglalniuk egy-egy elkordonzott részt, ahol három és fél órát napozhatnak. A kis négyszöget azonban nem hagyhatják el, tehát az úszkálásról is le kell mondaniuk. A parton összesen 66 ilyen napozóhelyet alakítottak ki, mindössze két órával azután, hogy Franciaországban újból engedélyezték a tengerparti kikapcsolódást.

A gondnokok azt mondják, hogy kísérleti jelleggel vezették be a kordonokat, de június másodikáig mindenképp maradnak a kötelek. A családosokra is gondoltak, olyan napozóhelyeket is kijelöltek, ahol ketten, négyen, vagy hatan is tartózkodhatnak egyszerre. A napozóhelyek között csak egy iránya lehet mozogni, így is arra törekednek a partszakaszt felügyelők, hogy minél kevesebb emberrel kerüljenek kontaktba a turisták.

A helyiek azt mondják, hogy a spanyoloktól származik az ötlet, ott is hasonló megoldásokkal próbálkoznak majd a kijárási korlátozások enyhítésével. Franciaországban közben egyre több partszakaszra térhetnek vissza az emberek, de azokban a térségekben, ahol még mindig nagy a fertőzésveszély, továbbra is élnek a korlátozások.

A szervezők azt mondják, hogy az ő megoldásuk sem tökéletes, de probálják a lehető legnagyobb biztonságban tartani a vendégeiket. A parton több szabályt is előírtak, cigizni például tilos, de zenét hallgatni is csak fülhallgatókkal szabad. 

A franciák nem bántak kesztyűs kézzel a járvánnyal, az országban a lehető legszigorúbb intézkedések léptek életbe a vírus megjelenése után. Nyolc hétig tartottak a korlátozások, május 11-étől pedig folyamatosan enyhítenek a szabályokan. A színházak, vagy a vendéglők továbbra is zárva tartanak, ezek legkorábban júniusban nyithatnak.

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Hódot fogtak a szombathelyi Tófürdőn

Áttelepítik a szokatlan strandolót.

Az energiabiztonságra, a migrációra és a klímaváltozásra is hatással lehet az iráni válság

A háború következményei Európáig érhetnek, nemcsak a Közel-Keletet érinti a konfliktus.

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.