A Forma-1-be vágyik Keszthelyi Vivien

Nagy Donát 2020-08-07 10:39:36
A több kategóriában is érdekelt Carlin istállóval fog dolgozni.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Keszthelyi Vivien karrierje során egyre magasabb szintekre jutott - írja a formula.hu. A kezdetektől felnőtt férfi pilóták között versenyzett nemzetközi sorozatokban, és az első éveiben a Swift Cup Europe-ban elért abszolút eredményeivel már 13 évesen megmutatta, hogy fényes jövő állhat előtte. A benne rejlő potenciált az Audi Sport Racing Academy is felismerte, így következő két esztendőt már a német márka gyári pilótájaként, kétszeres túraautó-bajnokként hagyta maga mögött.

Kontraktusa harmadik évében, 2018-ban szintén az Audi égisze alatt lépett a nagy túraautó (GT) kategóriába, ahol 17 évesen az első szezonjában rookie bajnoki címet szerzett. Ezt követően sem volt megállás: angol főtámogatójának köszönhetően tavaly már a nemzetközi Formula kategóriában indult, és szerzett értékes tapasztalatot Ázsiában és Európában az F3-ban.

Fotó: MTI

A folyamatos fejlődésnek úgy tűnik, hogy meglett a jutalma. A Formula kategória szinte minden szintjén érdekelt Carlin istálló három éves szerződést ajánlott Keszthelyinek, melynek keretein belül felkészülhet és eljuthat akár a Forma–1-ig is. 

Keszthelyi elmondta, hogy a nemzetközi autósportban a Forma–3 kategóriától felfelé igyekeztek a megfelelő helyeken felhívni a figyelmet az egyre növekvő anyagi teherre, valamint a kínálkozó kiemelkedő lehetőségre.

Annak ellenére, hogy a külföldi pilótákhoz képest hátrányos helyzetem miatt lényegesen kevesebbet tudtam tesztelni, úgy gondolom, hogy az elmúlt évek alatt minden kategóriában tudtam tartani a versenyt a nemzetközi mezőnyben, és magyar pilótaként minden kategóriában a legtöbb pontot, dobogót és trófeát tudtam gyűjteni. Nemzetközi szinten a támogatásbeli különbségek sajnos nagyon szembetűnők, de remélhetőleg ez a jövőben meg fog változni...

– mondta a pilóta.

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Forrás: formula.hu

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.