A Fidesz szavazóinak harmada semmikép nem akar atlétikai vébét Budapesten

ugytudjuk.hu 2019-12-12 08:58:00
Az összes megkérdezettnek majdnem fele nem szeretné a világversenyt.

A Medián készített közvélemény-kutatást az atlétikai világbajnokság 2023-as budapesti megrendezéséről, amelynek eredményét a hvg.hu idézi. A megkérdezettek 45 százaléka semmiképp sem támogatja, hogy a magyar fővárosban legyen a világverseny.

21 százalék csak akkor támogatja, ha nem kerülne sokba, 28 százalék mindenképp támogatja, 6 százaléknyian nem tudták vagy nem akarták megválaszolni a kérdést. Amikor pedig a megkérdezettek megtudták, hogy a vébé összköltsége 130 milliárd forintnál is több lehet, még nagyobb lett az ellenzők tábora.

A Medián pártreferenciák szerint is vizsgálta a kérdést. Ezek szerint a Fidesz szavazói közül 47 százalék támogatja, 30 százalék semmiképp sem, 19 százaléknyian pedig csak akkor támogatná, ha nem kerülne sokba.

Ugyanez ellenzéki oldalon úgy néz ki, hogy 57 százalék mondta, hogy semmiképp se legyen atlétikai vébé Magyarországon, 15 százalék támogatta, 23 százaléknyian pedig mondták, ha drága, nem támogatják.

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.