A Falco riválisához igazolt a sárga-fekete szurkolók közönségkedvence

ugytudjuk.hu 2020-08-12 19:29:00
Az elmúlt két szezont (többé-kevésbé) Szombathelyen töltő Ron Curry maradt Magyarországon.

Aláírta szerződését az Alba Fehérvár együtteséhez Ronald Lee Curry is, ezzel teljes lett a légiós kontingens a csapatnál a 2020-21-es idényre, az utolsó mozaik is a helyére került – írja a klub hivatalos honlapja.

A 27 éves, 191 cm magas, 86 kg súlyú tengerentúli sportoló New Jersey államban látta meg a napvilágot, 1993. július 12-én. Egyetemi évek alatt, 2012-től 2016-ig a James Madison University hallgatójaként sportolt, majd megkezdte szereplését Európában. Első állomáshelye a szlovén élcsapat, a Krka Novo Mesto volt, onnan Németországba, a Telekom Baskets Bonnhoz vezetett az útja.

A 2019-es idényben Szombathelyen pattogtatott, bajnok lett a Falcóval, majd aláírt Lettországba, a BL-ben csoportkörös VEF Rigához. Nem időzött sokat a Baltikumban, a vasi drukkerek nagy örömére, tavaly október végén visszatért Magyarországra, a hirtelen zárult idényt Szombathelyen fejezte be. A gárda vezetőedzője, Forray Gábor szerint olyan kosarast igazoltak, aki tökéletesen illik az elképzeléseikbe.

– Megbízható, jó szellemű játékos, aki a kontinensünkön szervezett kosárlabdát játszó, erős együttesekben szerepelt, mindenütt stabil teljesítményre volt képes. Megállta helyét az összes állomáshelyén. A Falcóban előbb 12,6 pontot átlagolt, a márciusban zárult, csonka idényben pedig 8,9 pont szerepelt a neve mellett. Mindenütt jó edzőkkel dolgozott, képzett játékos, aki remekül védekezik, valamint jól dob, meggyőződésem, hogy erősségünk lesz. Igazi combo guard, aki több poszton bevethető, ha kell, gond nélkül felhozza a labdát, jól passzol, igazi assziszt játékos, de a dobásokat is elvállalja. Pozitív személyiség, valamint lényeges, hogy nem csak európai, hanem hazai tapasztalattal is rendelkezik, a Falcóban töltött két idénye során bizonyította képességeit. Szerződtetése nem zsákbamacska, pontosan tudjuk, mire számíthatunk vele kapcsolatban. Légiósaink a tervek szerint augusztus közepén érkeznek Fehérvárra.

Szólj hozzá!

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.