A Dalfutár szállítja a Sziget himnuszát

Farkas Bazsi 2019-11-18 15:55:00
Egy sokszínű csapat egy sokszínű fesztiválért.

November 18-án indul Hajós András, a legnagyobb videómegosztón nagy sikerre futó, Dalfutár című műsorának harmadik évada, mely ezúttal a 2020-as Sziget himnuszának megírása körül forog.

"Kevés jobb dolog van a magyar Youtube-on, mint Hajós András műsora" – írta nemrég a kritika a Dalfutár című, a zenei alkotófolyamatot izgalmas módon bemutató műsorról, melynek harmadik évfolyamában nem kisebb feladatot kapnak az alkotók, mint a Sziget himnuszának megalkotása.

Dalfutár 3 2019 | Hajós András műsora - A Dalfutár harmadik évadának promo-ja.

Dalfutár 3 2019 | Hajós András műsora - A Dalfutár harmadik évadának promo-ja. November 18-án este 7-kor új epizóddal folytatódik a Dalfutár! Ismét négy új dalt mutatunk nektek, nyolc epizódban, hetente. A szereplők újak, a játék a régi: négy művésszel íratok egy dalt úgy, hogy nem tudnak egymás kilétéről.


"Bár a Dalfutár valójában nem is a zenéről, hanem az emberi együttműködésről szól, a játék mégiscsak a dalszerzés körül forog" – mesélte Hajós. "Szeretjük, ha jó dalok születnek a műsorunkban, mert a popzene mértékegysége a sláger. A műsorban alkotó zenészek, szövegírók, producerek és énekesek számára nagy elismerés, hogy a Sziget minket választott. Nekem személyesen pedig fontos üzenet, hogy függetlenül, tv-k nélkül, az internetről is vezet út a Nagyszínpadra" – tette hozzá Hajós, aki elmondta, hogy ezzel a Sziget - a Samsung mellé - beállt a Dalfutár főtámogatójának.


A dalfutár alapkoncepciója, hogy négy alkotó - szövegíró, énekes, zeneszerző és producer -, egymásról nem tudva, egymástól független dolgoznak egy dalon, majd összejőve együtt finomítanak a produkción. Ezúttal négy csapat, 4x4 alkotó dolgozik majd egy-egy Sziget "dalon", s mostantól - folyamatosan - januárig születik majd négy mű, melyek egyike lesz a 2020-as Sziget "dicsőítő éneke", azaz himnusza.
"Hajós és Jeli András műsora rendkívül kreatív és izgalmas, nem beszélve arról, hogy nagyon népszerű a hazai zenerajongók körében, mi pedig szeretnénk egy jó himnuszt összehozni, és rendkívül fontosak számunkra a hazai zenerajongók, ezért nagyon örültünk a Dalfutár megkeresésének" – mondta Kádár Tamás, a Sziget főszervezője, aki elmondta, hogy évekkel ezelőtt sok kritika érte a Szigetet, hogy a külföldiek "eluralják" a fesztivált, azonban mostanra mindenki számára egyértelmű, hogy a Sziget úgy tud valódi nemzetközi fesztivál lenni Európában, hogy a magyarok adják a közönség több mint felét. "Ez 2019-ben 120 ezer magyar látogatót jelentett, ami nagyon komoly szám, ha belegondolunk, és ennek mi nagyon örülünk" – tette hozzá Kádár.

Szólj hozzá!

Nyílt napok lesznek a győri bölcsődékben és óvodákban

A város több intézménye is megnyitja kapuit a szülők és a gyerekek előtt.

Várostörténeti séták Győrben - indul a Rómer Múzeum idei programsorozata

Forradalmi történetek, költészet, művészet és vallási emlékek.

Önkormányzati pénzből újulnak meg a győri iskolák

Torna- és tantermek illetve eszközök korszerűsítésére jutott támogatás több intézményben, a tavaly sikeres program idén is folytatódik. 

Magyar Péter: „Összehangolt csalások és orosz beavatkozás nélkül nem tud győzni a Fidesz”

A TISZA elnöke a választások előtt komoly lejárató kampányra számít a kormány részéről. 

Antikommunistának tartja magát a korábbi MSZP-s Czeglédy Csaba

AI orosz katonák kerültek Szombathelyre a politikus legutóbbi posztjában.

A településeken fészkelő vetési varjakat veszi számba a Magyar Madártani Egyesület

A lakosság is bekapcsolódhat, sőt, várják a segítségüket.

Buszsofőrre támadt egy férfi Győrben

Vezetés közben bántalmazta, veszélybe sodorva ezzel a többi utast is. 

Védett árat vezet be a kormány az üzemanyagoknál

A benzin 595 forint, a gázolaj 615 forint lesz fixen.

Napra pontosan tíz éve tart a válsághelyzet Magyarországon - de ne aggódj, a kormány megvéd

A különleges jogrend mára a mindennapi kormányzás eszközévé vált.

Fodor Roland pont akkor adott tanácsot havi 800 ezer forintért a Győr-Szol-nak, amikor kiürült a lakáskassza 

Kósa Roland szerint egyre több részlet derül ki abból, hogyan működött a városi cég abban az időszakban, amikor eltűnt az 1 milliárd 700 millió forint.

Az egészséges öregedés kulcsa: életmódváltás idősebb korban

Észrevette már, hogy az idő múlásával életmódunk hatása jobban érződik a mindennapokban?

Mit tehetünk ha széncinege költözött a postaládába?

Semmiképpen se küldjük vissza a feladónak!

Kukákat gyújtott fel egy férfi Győrben

Az egyik hulladékgyűjtő teljesen le is égett.

Kirajzott Dobrev Klára a szombathelyi Fő térre

Pedig a belváros védett részein tilos politikai plakátokat kihelyezni.

Kiemelt fejlesztési térséggé nyilváníthatja a Szigetközt a választások előtti utolsó ülésén a parlament 

A kormány szerint a lépés összehangolt fejlesztéseket, több forrást és új lehetőségeket hozhat a régió településeinek.

A magyarokat nem lehet megfélemlíteni - Magyar Péter az orosz nagykövetségnek üzent

A TISZA Párt elnöke szerint Magyarország szuverenitását és a választások tisztaságát tiszteletben kell tartani.

Megnyílt a Jóakaratú emberek boltja a győri belvárosban

Az üzletben nemcsak tárgyakat lehet venni - a vásárlók emberi történetekkel, közösségi munkával és segítő szándékkal is találkozhatnak.