A civil jelöltek megtalálását tartja a legfontosabb feladatnak a győri Kossuth Kör

Pintér Bence 2020-10-16 13:15:00
Civil jelöltek kellenek az előválasztáson Márki-Zay Péter mozgalmának helyi szervezete szerint is.

Találkozót tartott Győrben a Mindenki Magyarországa Mozgalom helyi Kossuth Köre. Erről Gulyás Imre, a szervezet helyi elnöke küldött nekünk beszámolót: 

„A Mindenki Magyarországa Mozgalom győri Kossuth Köre október 15-én tartotta az őszi találkozóját az LMP győri székhelyén. Egymástól ugyan távol ülve, mégis családias légkörben a résztvevők nagyon sok fontos dologban egyetértve beszélgettek. László Zoltán szakszervezeti vezető a szakszervezeti tagok pártirányultságáról, aktivitásáról tájékoztatott. Hosszabban ismertette a Változtassunk Végre Valamin (VaVeVa) mozgalom célkitűzéseit, tevékenységét. Például a kétkamarás parlamentről, a képviselők visszahívhatóságának lehetőségéről beszélt.

Major Gyula megyei koordinátor a képviselőjelölt-állítás és az ellenzéki előválasztás megyei feladatait ismertette. Minden körzetben, így a kettő győriben is egy jelöltet kell kiválasztani előválasztással, várhatóan a jövő év tavaszán. Elmondása szerint civil jelöltek bevonása most a legfontosabb feladat.

Gulyás Imre elnök öt lényeges szempontot emelt ki, ami szükséges az eredményes szerepléshez: több civil jelölt, anyagi források felkutatása, aktivisták gyarapítása, a pártokkal és a sajtóval a kapcsolat további fenntartása, a választási körzetben lévő kis településeken a „valóság” bemutatása. A kétórás eszmecsere során számos felajánlás, ötlet, javaslat előkerült, amit hasznosítani tud az egyesület. A győri és csornai civil vendégek is nagyon aktívak voltak.

Ez évi legfontosabb körös célkitűzés: civil jelöltek felkutatása és egyeztetés a helyi pártokkal.”

Szólj hozzá!

Illés Károly kollégája lett Tóth Gabi

Igaz az énekesnő ugyanazzal a munkával majdnem két és félszer annyit keres, mint a Fidesz városi elnöke.

Horváth Gábor, fideszes szombathelyi önkormányzati képviselő hiányolta a közgyűlési teremből Rápli Róbertet, a TISZA helyi parlamenti képviselőjelöltjét

Hende Csaba megválasztott képviselőként 2019 óta nem tette tiszteletét egyetlen közgyűlésen sem. Őt Horváth sosem hiányolta.

Több mint 68 millió forintos távhő hátralékot halmoztak fel a szombathelyi önkormányzati lakásban élők

Ezt leginkább a Paragvári utca 86., a Károly Róbert 1., és a Dr Szabolcs Zoltán 1-ben élők hozták össze.

Levette a napirendről a Fidesz a környezetvédelmi javaslatot Győrben

Balog-Farkas Renáta szerint személyeskedés történt a szakmai vita helyett.

Fekete Dávid hirtelen megszerette a 444-et 

A fideszes frakcióvezetőnek szemlátomást akkor nincs baja a lappal, amikor az épp azt mondja, amit hallani szeretne.

Hogyan biztosítsunk hosszú életet a fa szerkezeteknek?

A faanyag védelme mindig fontos feladat, hiszen a természetes szépsége és tartóssága gyorsan veszélybe kerülhet a különféle időjárási hatások miatt. A vastaglazúr ebben jelentős szerepet játszhat, különösen, ha minőségi és esztétikus védelemről van szó.

Újra stratégiai kérdés lett az olaj 

A kínai példa szerint a gazdasági növekedés nem feltétlenül jár együtt az olajéhség fokozódásával, de az árát és az ellentmondásait sem lehet lesöpörni az asztalról.

Hova lesz az SZKKA TAO támogatása?

Ezt a kérdést Danka Lajos, szombathelyi önkormányzati képviselő tette fel.

Komoly csihipuhi volt Kőszegen

Az utcán esett neki egy férfi a másiknak.

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.