A budapesti Széll Kálmán téren tüntetnek a HVG újságírói

Fehér Buda 2019-04-18 16:14:00
Azokat a plakátokat tartják fel, amiket végül nem tett ki a Mahir.

Tegnap írtunk arról, hogy 40 év után azonnali hatállyal felmondta a Mahir Cityposter Kft. a HVG Kiadó Zrt-vel kötött szerződését. Ennek következtében a HVG plakátjai nem kerültek ki Budapest utcáira. A lap újságírói ma a budapesti Széll Kálmán téren tartották fel azokat a plakátokat, amelyek végül nem jelentek meg, így tüntettek a hirtelen döntés ellen.

Így végül valamilyen formában csak megjelent a címlap a főváros utcáin, amin az olvasható, hogy Mázliasszonyok NER-feleségek közpénzesőben. A HVG felelős szerkesztője azt mondta, hogy a lépést a cenzúra minősített lépésének tartják. Úgy vélik, hogy politikai utasításra történt a dolog, ami a maradandó sajtószabadságot csorbítja.

A demonstrációról a Mérce élőben tudósított, itt visszanézhető a megmozdulás:

Mérce

A Széll Kálmán téren tiltakoznak a HVG-sek, mert 40 év után a lap plakátjai nem jelenhetnek meg utcai plakátokon. Élőben a Mércén!

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.