800 ezer forintba fáj lapszámonként a városi újság kiadása a körmendi önkormányzatnak

Farkas Bazsi 2023-01-11 11:10:00
Három ajánlatot kért be a polgármester. A legolcsóbbat a Mediaworkoshöz tartozó Szuperinfó adta.

Tavaly tárgyalta a körmendi képviselő-testület az önkormányzati újság, a Körmendi Híradó szerződését. Hogy a képviselő testület dönteni tudjon, három ajánlatot kért be a polgármester.

Az eljárást nem nyílt pályáztatás volt, hanem meghívásos rendszerben kértek három cégtől ajánlatot.

A paraméterek szerint a városi lapot 2023-ban 18 alkalommal, 16 oldalon, alkalmanként 5000 darabban nyomva és terjesztve kell kiadni. 

Az ajánlatok - bár valamiért online nem lehet őket elérni, az általunk megszerzett információk szerint - a következők voltak:

Szuperinfó Magyarország Média Kiadói Kft. (8200 Veszprém, Házgyári u. 12.) - bruttó 800 ezer 100 forint/megjelenés

Extra Média Nyomda Kft. (8000 Székesfehérvár, Fecskepart 4054/1 hrsz.) - bruttó 895 ezer 350 forint /megjelenés

Reklámügynökség Kft. (9700 Szombathely, Haladás u. 7.) - bruttó 939 ezer 800 forint/megjelenés

A befutó a Mediaworkshöz tartozó Szuperinfó Magyarország Média Kiadói Kft. lett. Kerestük a körmendi önkormányzat weblapján a kiadó és az önkormányzat között kötött szerződést, ám nem találtuk. Pedig ezekben az esetekben az átláthatóság miatt a gyakorlat az, hogy az előterjesztés mellé a szerződés tervezetet is közzéteszi a hivatal.

Információnk szerint a szerződés azt is tartalmazza, hogy a Szuperinfo az újság hirdetési felületeit önmaga értékesíti és az abból befolyó pénz egyedül a Kft-ét illeti meg.

A cég egyébként régi partnere a körmendi önkormányzatnak, közel egy évtizede ők nyerik el az önkormányzati lap kiadásának jogát. 

Szólj hozzá!

Pintér Bence: Tiltakozásra hívom a győrieket!

A győri polgármester szerint a Fidesz-frakció meghamisította a győri költségvetés számait, majd megpróbálták eltitkolni a városlakók elől.

Az Osztrák Szabadságpárt főtitkárával fotózkodott Hende Csaba

Ausztriai külképviseletei munkára cseréli a képviselőséget Hende?

Az igazi hollywoodi luxusérzés nyomában

A vasbetonból készült medencék a luxus megtestesítői. Az egyik legnépszerűbb építési móddá vált az elmúlt időszakban, ám a legdrágább kivitelezési igényű is lehet. Ezért is hívják a medencék luxuslimuzinjának.

Kigányolták a szombathelyi Szűrcsapó utcai szolgáltatóházat

Az elkövetkezendő hetekben a közterület-felügyelet is nagyobb figyelmet fordít majd a környékre.

Tóth Péter nem sértegette a Győr Szol, és a Győr Projekt dolgozóit!

Tegnapi cikkünkben tévesen állítottuk, hogy a városi cégek pénzkifizető helyek lennének! Helyreigazítás.

Őrizetben a szombathelyi ámokfutó

Büntetőeljárás indult egy szombathelyi autóssal szemben, aki a rendőrök többszöri jelzése ellenére sem volt hajlandó megállni gépkocsijával. Jogosítvány nélkül, a járművezetéstől eltiltva akart meglépni a rendőrök elől.

Kicsi fürdőszoba berendezése – ötletek és trendek

Bárhogyan is nézzük, a kis fürdőszobák megtervezése mindig kihívást jelent. Egy aprócska térben kell elérni, hogy a funkcionális elemek ne csak praktikusak, hanem esztétikailag is vonzóak legyenek.

Gyurcsány Ferenc elszörnyülködött a győri kórházon

Ez ma egy megyei kórház. Az Audi gyár tőszomszédságában. Világszínvonal és szedett-vedett, pusztuló kórház egymás mellett - fakadt ki a DK elnöke. 

Jobban jársz, ha modern éjjellátó rendszert választasz

Gondolkodtál már azon, hogy miért érdemes napjainkban egy fejlett éjjellátó kamerarendszert választanod? A biztonsági megfigyelés éjjeli képességei döntő fontosságúak lehetnek, különösen, ha az események éjszaka történnek.

Az E.ON 3200 fészekkel várja a gólyákat

Többszáz millió forintot költött el erre az energiaszolgáltató.

Milyen stílusú gyerekágy a trendi?

A gyerekszoba kialakítása során az ágy kiválasztása igen fontos lépés, mert nemcsak a kényelem és biztonság szempontjait érdemes figyelembe venni, hanem a szoba stílusát és hangulatát is. Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű stílust, amelyek napjainkban igen népszerűek lettek.

Szűkítette keretét Gasper Okorn, Durázi kimaradt az izlandiak ellen nevezett csapatból

A falcosok közül Keller, Pongó, Váradi és Perl ott lesz a pályán.

A szombathelyi civil szervezetek támogatási alapja a versenyképes járások egyik első “áldozata”

A 2025-ös városi költségvetés szerint idén csak akkor kapnak támogatást a civilek, ha a versenyképes járások bizottsága azt oda utalja.

Tavaly újra nőtt a magyarországi sörfogyasztás

Az öt legnagyobb sörgyártó költségvetési befizetései 2024-ben 6,8 százalékkal 95,9 milliárd forintra nőttek.

Gasper Okorn: egyedül a győzelem lehet a cél Izland ellen Szombathelyen

Csütörtökön 18 órakor dobják fel a labdát az Aréna Savariában.

Megtelt a győri kórház gyermek-intenzív osztálya

Az intézmény szerint egyelőre senkit nem kellett másik kórházba szállítani.