7 év fegyházra ítélték a budapesti éjszakák hírhedt urát, Vizoviczki Lászlót

Ugytudjuk.hu

2018-10-03 11:36:00
Több bűncselekmény szárad a csaló vállalkozó lelkén.

Hét év fegyházzal és 330 millió forint vagyonelkobzással sújtotta Vizoviczki Lászlót bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás es más bűncselekmények miatt a Fővárosi Ítélőtábla szerdán kihirdetett másodfokú jogerős ítéletében - tette közzé az MTI.

A budapesti éjszakák uraként emlegetett Vizoviczkinek sikerült kiépítenie a rendszerváltás utáni magyar történelem legnagyobb szórakoztatóbirodalmát és bevett szokása volt lekenyerezni politikusokat és magas rangú rendőröket egyaránt. Vizoviczkit azzal vádolták meg, hogy az általa háttérből irányított belvárosi szórakozóhelyek bevételük egy részét eltitkolták és ezzel 2010-2012 között milliárdos nagyságrendű költségvetési csalás valósult meg. A módszer lényege az volt, hogy a vádlottak a fogyasztás egy részét nem ütötték be a pénztárgépbe.

Tavaly tavasszal kihirdetett elsőfokú nem jogerős ítéletben 7 év szabadságvesztésre és 600 millió forint vagyonelkobzásra ítélte Vizoviczkit, 33 vádlott-társa közül van, aki több éves szabadságvesztést kapott, más enyhébb büntetést, de van olyan is, akit felmentettek.

Idén júliusban az ítélőtábla másodfokú eljárásában az ügyész a bűnszervezet megállapítását es lényeges súlyosítást, a védő felmentést, az eljárás megszüntetését vagy megismétlését, illetve enyhítést indítványozott.

Szólj hozzá!

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát. 

Lakossági fórumon mutatják be a győrszentiváni Kör tér felújításának terveit

Augusztus 6-án a beruházás ütemezéséről és az új kerékpárút építéséről is tájékoztatják az érdeklődőket.

A napokban befejeződik a győri díszkivilágítás lekapcsolása

A város 77 helyszínén zajlik a munkavégzés, a Győr Projekt kezelésében lévő épületek egy részét is érinti az intézkedés.

KÁNIKULA-aktuál: meghosszabbították a hőségriasztást, a következő 48 óra lehet a legkritikusabb az energiaellátás szempontjából, de az utolsó paksi turbina egyelőre kitart

A Védelmi Munkacsoport szerint egyelőre stabil az ország villamosenergia-rendszere, de továbbra is takarékosságra kérik a lakosságot és a nagyfogyasztókat.

Fontos üzenet a hőségriadó idejére: a Győr Applikáció letöltésére biztatja a lakosságot Kósa Roland

Az alpolgármester szerint a rendkívüli kánikula a közműrendszereket is fokozottan terheli, ezért érdemes bekapcsolni a push értesítéseket.