68 új autóbuszt adnak át az országban, az ÉNYKK-hoz egy sem kerül belőlük

ugytudjuk.hu 2019-01-17 18:43:00

Szerdán írta meg az MTI, hogy a Volán Buszpark Kft. beszerzésének eredményeképpen tavasszal 25 Credo és 43 Man/Neoplan új autóbuszt állítanak forgalomba az ország közlekedési központjaiba.

A Credók normál padlómagasságú, légkondival felszerelt buszain 82 férőhellyel, ebből 51 ülőhellyel rendelkezik, ráadásul a buszok wifivel felszereltek. Ezek a járművek egytől egyig a Dél-dunántúli Közlekedési Központhoz kerülnek és tavasszal állnak forgalomba.

A Man gyártásában készülő 43 Neoplan szintén kivétel nélkül wifis, légkondis, 50 ülőhellyel rendelkező járgányok. Ezek a buszok a Dél-alföldi, Dél-dunántúli, Középkelet-magyarországi és Középnyugat-magyarországi Közlekedési Központ területén közlekednek majd és nyártól utazhatnak rajtuk az utasok.

A szerdán aláírt beszerzésen túl három eredményes, 17 milliárd forintos beszerzésről van szó, 201 modern busz állhat így április végéig forgalomva a Volánbusznál ls a közlekedési központoknál.

Arról sajnos nem érkezett még hír, hogy ebből hány darab érkezik az ÉNYKK-hoz, esetleg azon belül Szombathelyre, pedig igény az bizony volna rá.

A legutóbbi, decemberi rendes közgyűlésen hosszú percekig folyt arról a vita, hogy a megyeszékhely buszai mennyire tré állapotban vannak. A 46 szombathelyi autóbuszból több olyan is van, amelyik idén ünnepelte a 30. születésnapját, a vasi megyeszékhely autobuszflottájának átlagéletkora 14 év.

Szólj hozzá!

Zöld Rügy díj: fenntartható településeket jutalmaz az Arrabona EGTC

Összesen 4 millió forint értékben hirdettek pályázatot a magyar–szlovák határ menti települések számára.

Pintér Bence: nem lesz sunnyogás, marad a hétfő esti rendkívüli közgyűlés

Győr polgármestere visszautasította a Fidesz-KDNP frakció kérését, szerinte a kényes ügyeket a nyilvánosság előtt kell megtárgyalni.

Győr környéki programokat ajánlunk a hétvégére

Jön az első tavaszi hétvége, mutatjuk mit csinálj! - dobkör, családállítás, könyvbemutató, ruhabörze, miegymás. 

Letartóztatták a Sopronban késelő férfit

Szóváltás után egy nagy késsel szúrt életveszélyesen. 

Közvélemény-kutatás: megszorításokra és társadalmi válságra számítanak a magyarok a választások után

Az aHang friss felmérése szerint a választók többsége már nem hisz a kormány stabilitást ígérő kommunikációjának.

Sportcsillagok Gálája 2026 - Győr sportjának közös ünnepe

Díjátadóval, köszöntőkkel és hosszú névsorral ünnepelték a város sportolóit a Széchenyi István Egyetem hangversenytermében.

Orbán Viktor nyílt levélben üzent Zelenszkijnek

Az orosz-ukrán háború, az energiabiztonság és a Barátság kőolajvezeték lezárása áll a miniszterelnök bírálatának középpontjában.

A nyolcszoros világbajnok Mercedes Forma–1-es csapatánál gyakornok a Széchenyi István Egyetem volt hallgatója

A hallgató jelenleg a hollandiai Delfti Műszaki Egyetem repülőgépipari mesterképzésének aerodinamikai specializációján tölti gyakorlati évét.

Felfüggesztett börtönt kapott a tanár, aki diáklányokat zaklatott egy Győr-Moson-Sopron vármegyei egyházi iskolában

Beismerte tettét a Csornai Járásbíróságon az a pedagógus, aki éveken át tolakodó érintésekkel közeledett serdülő lányokhoz - az ügy jogerősen lezárult.

Nincs összeférhetetlenség, a kampány alatt is iskolaigazgatóként dolgozik Rápli Róbert

Vámos Zoltán esetében egyelőre nem kaptunk választ a minisztériumtól.

Öt év szabadságvesztésre ítélte a Győri Ítélőtábla azt a visszaeső férfit, aki még a rabtársát is átverte

150 ezer forintért cserébe kamu áthelyezést ígért, most hosszabb ideig kell fegyházban maradnia.

17 órakor Mosonmagyaróváron várja az érdeklődőket a Lázárinfó

Csak remélni tudjuk, hogy ők megússzák beszólás nélkül.

Március elejétől indul az igénylés - jön a kedvezményes buszbérlet a második negyedévre

Hatósági igazolás nélkül nem megy: mutatjuk, mikor, hol és hogyan lehet intézni, valamint azt is, hol váltható meg a bérlet.

Median: 55-35 a Tisza előnye

Markáns különbség kezd kirajzolódni a két párt között.

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.