600 millió forintos bevételtől esik el Szombathely a kormány döntése miatt

ugytudjuk.hu 2020-12-15 06:55:00
Az építményadó összegének emelését tervezték a városban, hogy így csökkentsék a gépjárműadó elvonásából, az iparűzési adó csökkenéséből és az ingyenes parkolásból fakadó bevételkiesést.

A koronavírus-helyzet nem kímélte a szombathelyi önkormányzat kasszáját sem. A város polgármester azt mondja, a kötelező feladataikat mindenképpen szeretnék ellátni, de nagyon sok pénz hiányzik a kasszából - írja az ATV.

1,8 milliárd forint esik ki az iparűzési adóból, 6-700 millió a kormányzati intézkedések mínusza, amit el kell szenvednünk, ezenkívül a cégeink vesztesége is egymilliárd forint, és akkor még nem számoltunk a kifizetendő 2,7 milliárd forint szolidaritási adóból, amit ebben a nehéz időben is kell fizetnünk

- sorolta Nemény András, polgármester.

A lap szerint bevételkiesést elsősorban a nagy vállalkozásokat érintő ingatlanadót kivetésével akarta a városvezetés kompenzálni. Egyeztetettek is az érintettek többségével, de hiába. A kormány ugyanis december 2-i hatállyal megtiltotta az önkormányzatoknak, hogy 2021-ben megemeljék a helyi és a települési adókat, új adót vezessenek be, illetve eltöröljék az eddigi adókedvezményeket.

Ezt szerettük volna pótolni egy építményadó növelésével az 1000 négyzetméter fölötti ingatlanok esetében, ez 600 millió forintot jelentett volna, tehát nagyjából a plusz kormányzati megszorításokat ebből tudtuk volna finanszírozni. Mi egyébként november 30-ára a csomagot össze is állítottuk kemény munkával és rengeteg egyeztetéssel.

- mondta Bokányi Adrienn, a gazdasági és jogi bizottság elnöke.

A gazdasági és jogi bizottság elnöke azt mondta, annyira súlyos a helyzet, hogy a kötelező feladataik ellátása is veszélybe került, amit csak úgy tudnak megoldani, hogy a városi intézmények, és cégek költségeit csökkentik, de egyebek mellett a képviselők tiszteletdíját, bizottsági tagok, elnökök javadalma is kevesebb lesz.

Szólj hozzá!

4 hónappal Vígh Ferenc távozása után ismét van vezetőedzője a Haladásnak

Simon Ádám eddig sportigazgatóként, és megbízott vezetőedzőként dolgozott a klubnál, január 1-től előléptetik.

A buborék rendben, a címke már kevésbé - rozé pezsgőket vizsgált a Nébih

A Szupermenta teszt szerint inni lehet, olvasni viszont nem mindig volt mit: jelölési hibák miatt öt terméknél indult eljárás.

Újabb szombathelyi belvárosi étterem zár be 

A Fórum azt ígéri, csak téli szünetet tartanak.

Lázár János busszal érkezett Sárvárra

Egy zsáktelepülésről, Csánigról tömeg közlekedett a miniszter, de azt nem tudjuk, hogy oda hogy jutott el.

Hogyan élik túl a kapcsolatok az édeshármast?

A Reddit egyik kérdése elég figyelemfelkeltő volt nemrég: milyen tapasztalatokkal gazdagodtak azok a férfiak, akik már kipróbálták az édeshármast párkapcsolatuk során?

Autómosó alkatrészeit lopta el egy férfi Győr mellett

És nem azért, hogy a saját kocsiját mossa le velük.

Rába Kálmán váltja Bana Tibort a Vas megyei közgyűlésben

Sorcsere a Közösen Vas Megyéért Egyesületben.

Tippek a tárgyaid biztonságos tárolásához

Sokunk találkozott már azzal a helyzettel, hogy szűkös hely miatt raktárbérlésen gondolkodott. De hogyan tudod biztosítani, hogy a tulajdonod biztonságban legyen? Az alábbi ötletek segítenek abban, hogy hatékonyan őrizd meg az értékeidet.

Meglévő webtárhely: biztonság vagy kockázat?

Sok vállalkozás működtet már weboldalt, de amikor jön a megújítás vagy új oldal építése, az igazi kérdés, hogy használható-e a korábbi tárhely. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy a hozzáférés nem teljes körű – hiányzik a CPanel vagy más adminfelület, ami akadályozhatja a további fejlesztéseket.

Fedezd fel a vetex anyagok sokoldalúságát!

Amikor ruhák vagy textíliák tervezésébe kezdesz, talán eszedbe sem jut, hogy milyen fontos szerepet játszanak a vetexek. Ezek az anyagok akkor mutatják meg igazi erősségeiket, amikor megfelelő tartást szeretnél adni a készülő ruhadaraboknak.

Újabb letartóztatás a Szőlő utcai javítóintézetben történt bántalmazások ügyében

Egy további személy egy hónapig tartó letartóztatását rendelte el a Budai Központi Kerületi Bíróság Szőlő utcai ügyben.

Megdöbbentő, eltitkolt jelentésről beszélt Magyar Péter, amit még ma nyilvánosságra fog hozni

Az állami gondozásban élő gyermekeket érő visszaélésekről készült, eddig nyilvánosság elől elzárt dokumentumról számolt be a TISZA Párt elnöke.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint míg Brüsszel a multikat védi, addig a kormány az árrés-stopot

Az Európai Bizottság bírálata ellenére a kabinet meghosszabbította és kiterjesztette az intézkedést.

Rekordmennyiségben ajánlunk programot a hétvégére

Advent harmadik hetében is van mit csinálni Győrben. 

Győri ovisok kreativitását díjazták a „Passzold vissza, tesó!” kihíváson

A környezettudatosság és közösségi szemlélet kapott főszerepet.