A tavaly szeptemberi közgyűlésben nagy vitát váltott ki a képviselők között az az ötlet, hogy 4 millió 300 ezer forintért imázsfilm készüljön Szombathelyről.

Az ellenzéki képviselők ugyanis azzal érveltek, hogy teljesen felesleges egy filmet gyártatni ennyi pénzért, ugyanis
- van egy városi pénzből fenntartott Szombathelyi Médiaközpont, ami saját gyártásban el tudná készíteni a filmet
- inkább járda, út- vagy játszótér-felújításra kellene költeni ezt a pénzt.
A fideszes városvezetés azonban hajthatatlan volt, így megszavazták a pénzt a filmre, amit szerdán be is mutattak.
Rendezője az Sásdi Zsolt, aki eddig csupán természetfilmeket, leginkább tengeri állatokról szóló filmeket készített.

A több, mint egy éven keresztül forgatott film ma került ki több online felületre is, például a Youtube-ra és a Szombathely.hu-ra is.
Arra az újságírói kérdésre, hogy ezzel a filmmel mi is a terv, a bemutatót vezénylő Puskás Tivadar (Fidesz-KDNP) polgármester azt mondta, hogy hát az, hogy vigye Szombathely hírét a világba.
Szombathely a mi otthonunk
Imagefilm Szombathelyről - Szombathely a mi otthonunk Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata megbízásából készítette SASER productions 2019.
Szólj hozzá!
A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”.
Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.
A polgármester szerint végleg összeomlott a hazug, győri propagandagépezet.
Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.
Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.
Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.
Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.
Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik
Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.
Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.
Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.
Közel 3900 tonnát visz el a Zala-Müllex Almásfüzitőre.
Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.
Az elkövetőnek garázdaság miatt kell felelnie a bíróságon.
Akár elzárást is kaphat a hanta miatt.
Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.
A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?
A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is
A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.
Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.
