350-450 fő vár férőhelyre a győri idősellátó intézményekben

Pintér Bence 2020-10-29 14:08:49
A város által működtetett négy idősek otthonában 232, a két átmeneti gondozóházban 43 férőhely van összesen.

Miután nemrég arról olvastunk Ungár Péter, a Vas megyei LMP szociális ügyekkel, idősgondozással kiemelten foglalkozó országgyűlési képviselőjének Facebook-oldalán, hogy Veszprémben kétszer annyian várnak férőhelyre a szociális intézményekben, mint amennyi hely összesen van, úgy döntöttünk, hogy megérdeklődjük a győri adatokat is.

„Az Egyesített Egészségügy és Szociális Intézmény Győr által működtetett négy idősek otthonában 232 férőhely van, a két átmeneti gondozóházban 43 férőhely van. Az EESZI-n kívül vannak még más szolgáltatók a városban az ő férőhelyszámaikról nincs információnk” – írta a városháza sajtóosztálya kérdésünkre. Arról ők nem tudtak tájékoztatást adni, hogy mekkora a várólista, azt javasolták, hogy ezügyben keressük közvetlenül az EESZI-t.

Ezt meg is tettük: levelünkre Kányai Róbert, az intézmény vezetője válaszolt.

„Az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézmény Győr által működtetett bentlakásos otthonokra várakozók száma 350-450 fő,

de a várólistán lévők száma folyamatosan változik. Ennek több oka van ilyen például, hogy a várakozók egy része egyszerre több intézménybe is ad be kérelmet, és ha elhelyezést nyer más intézménybe, nem minden esetben tájékoztatja intézményünket erről” – írta.

„Intézményünk rendszeresen kapcsolatot tart a várakozókkal, hozzátartozókkal annak  érdekében, hogy a várólista az aktuális állapotnak megfelelő információkat tartalmazza” – tette hozzá az intézményvezető.

Ungár Péter az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaság résztulajdonosa.

 

Szólj hozzá!

Kizárták a győri ügyészséget a Győr-Szol lakáskassza-ügyének vizsgálatából

Pintér Bence szerint összeférhetetlenség miatt került Veszprémbe az eljárás. Ezzel együtt vannak intő jelek, hogy talán nem csak azért. 

A zimankós időjárás miatt átszervezik a szombathelyi húsvéti vásár programját

A vasárnapra tervezett Húsvéti Hétpróba Kalandtúrák elmaradnak.

Az iskolai zaklatásról rendeznek kétnapos szakmai konferenciát Győrben

A bántalmazások okairól, megelőzéséről és kezeléséről lesz szó április 15-én és 16-án a Kisfaludy Károly Könyvtárban.

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt otthonunkba?

Az otthoni melegvíz-ellátást nagyban meghatározza, hogy milyen típusú és kapacitású vízmelegítőt választasz.

Sok csapadék, havazás is várható Vasban

A hó vastagsága helyenként a tíz-tizenöt centimétert is elérheti.

Orbán Viktor: Magyarország fokozatosan leállítja az Ukrajnába irányuló gázszállítást

A miniszterelnök bekeményített. De kérdés, hogy ki veszít ezzel többet. 

Folytatódnak a fametszési munkálatok Szombathelyen a Széll Kálmán utcában

Péntektől az utca páratlan oldalát, a Múzeum Parktól a Széll Kálmán utca 39. számig érinti a munka.

Bach és Liszt is megszólal húsvéthétfőn a Pannonhalmi Főapátság bazilikájában

Ünnepi orgonakoncerttel várják a közönséget április 6-án, a hangversenyen barokk, romantikus és kortárs művek is felcsendülnek.

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.