32 évesen találkozhatott az igazi szüleivel egy kínai férfi, akit még baba korában raboltak el

Fehér Buda 2020-05-22 06:20:00
A szülei egészen eddig nem adták fel a kutatást.

Még 1988-ban tűnt el egy kínai pár, Li Jingzhi és Mao Zhenjing gyermeke, akivel édesapja éppen hazafelé tartotta bölcsődéből. Mao Yin-t akkor rabolta el egy ember, amikor az édesapja megállt egy hotelnél, hogy inni szerezzen neki. A férfi csak egy pillantara nem figyelt a gyermekre, ám ez is elég volt ahhoz, hogy a fiú nyom nélkül eltűnjön.

Az édesanyja az eltelt három évtizedben több mint 100 ezer röplapot osztott szét, amelyeken az akkor két éves kisfia képe látható. A nő még tévés szerepléseket is vállalt, hogy végre megtalálja a gyermekét. A pár persze rengeteg telefont kapott arról, hogy hol leheta gyermekük, több mint 300 ilyen esetnek jártak utána, ám sokáig semmi sem történt.

2007-ben a nő egy olyan csoporthoz is csatlakozott, amely kifejezetten az elveszett gyermekek felkutatására szakosodott. Li azóta 29 családnak segített megkeresnie a gyermeküket, ám ő maga továbbra sem járt sikerrel.

Hihetetlen módon azonban egy DNS-vizsgálatnak köszönheti a család, hogy ennyi idő után újra találkozhattak. A vizsgálatot egy hosszú rendőri nyomozás előzte meg, amely áprilisban hozott áttörést az ügyben. A hatóságok Szecsuán tartományban akadtak Mao nyomára, közel ezer kilkométerre onnan, ahonnan kiskorában elrabolták.

Mao-t közben örökbefogadta egy család, akik a rendőrségnek elmondták, hogy nem tudtak természetes úton családot alapítani. Így a feketepiac felé fordultak, körülbelül 700 euróért vették meg Mao-t. A fiú biológiai anyjával május tizedikén, a kínai anyák napján tudatták a jó hírt, Li azt mondja, ez volt élete legjobb ajándéka. Az anya végül a rendőrség sajtótájékoztatóján találkozhatott újra a fiával.

Kínában egyébként a mai napig nagy problémát jelent a gyermekekkel való kereskedelem. A szervezet, amellyel Li is együtt dolgozott jelenleg 15 ezer kisfiút és 7500 lányt keres, de a hatóságok szerint évente legalább 20 ezer gyermeket lopnak el, hogy később majd eladják őket egy elkeseredett családnak. Azzal a DNS-adatbázissal, amellyel Mao-t is megtalálták eddig 6000 eltűnési esetet oldott meg a rendőrség.

Forrás: Metro

Szólj hozzá!

Juhász Péter Pál részeg, börtönviselt, képzettség nélküli dolgozókat alkalmazott

Dobrev Klára bemutatta a Szőlő utcai intézetről készített sorozat 3. részét.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.