300 év után lefordították az ördög levelét, amit egy megszállt apáca írt

Fehér Buda 2018-09-10 20:41:00
Legalábbis azt állítja, hogy maga Lucifer diktálta, hogy mit írjon le.

Több mint 300 évvel ezelőtt, egy szicíliai kolostorban egy apáca azt állította, hogy megszállta a Sátán. Maria nővér egyik reggel állítólag arra kelt, hogy az egész testét tinta borítja. Az apáca szerint egész éjszaka leveleket írt, a kolostorban lakó többi nővér szerint pedig egész éjszaka sikoltozott, és többször is elájult. Maria szerint mindeközben Lucifer diktálta, hogy mit írjon.

A baj csak annyi volt, hogy a nő egy ismeretlen kódnyelvet használt, amikor megírta a levelet, amit egészen idáig senki sem tudott feltörni. Most viszont a sötét web legmélyebb bugyraiból előkerült egy kódtörő program, ami seperc alatt megfejtette, hogy mit írt le Maria nővér 1676-ban. 

A levél a mai napig fennmaradt, jelenleg a Ludum nevű tudományos központban őrzik, Olaszországban. A központ igazgatója azt mondta, hogy a feltört levélben olyan mondatok álltak, mint például az, hogy „Isten azt hiszi, hogy felszabadíthatja a halandókat”, és azt állítja, hogy Isten csak az emberek találmánya.

Habár elég hátborzongató dolgokat tartalmazott a Sátán levele, az igazgató szerint Maria nővért nem szállta meg a gonosz. Szerinte az apácának a skizofréniához hasonló betegsége volt, amitől azt hitte, hogy Luciferrel beszélget.
 

Forrás: Daily Mirror

Szólj hozzá!

5 ezer 550 forintra nőhet az egynapos autópálya matrica 2026-ban

A 10 napos országos matrica 7 ezer forintra dárgulhat.

A DK kedvezményes tojás-és tésztavásárt indít országszerte

20 darab tojás 780 forintba fog kerülni náluk.

Hogyan találhatsz párra online társkeresés során?

Sokan tapasztalták már, milyen különleges érzés, amikor az interneten találják meg a másik felüket.

De vajon kit fenyegetett meg Orbán Viktor Kötcsén?

Mi lesz feljegyezve, és ki rendezi el azt, amit a kormányfő nem felejt?

A DK (is) országjárásra indul

Mind a 106 választókerületben ott lesznek. Előbb vagy utóbb.

Perl Zoltán az év kosárlabdázója, Forray Gábor az év edzője

A Falco játékosa, és a Körmend korábbi edzője szakmai elismerésben részesült.

Bekebelezi a 4iG a Rábát

25 milliárd forintért a Rába 74%-át vásárolja meg a Zrt.

Éremeső Győrben, Kolozsvári Lili duplázott a kajak-kenu vb-n

Fiatal tehetségek és parasportolók is történelmet írtak a maratoni versenyen.

Tervezett áramszünet várható Győrben

Hálózat karbantartás lesz két utcában.