26 millió forintból épül pihenőpark a szombathelyi Bolyai utcában

Farkas Bazsi 2020-01-27 16:33:00
Mindent a könyék lakóinak kívánsága szerint alakítanak ki.

Dolgoznak már a munkagépek Szombathelyen a Bolyai János utcában, pihenőpark épül. Az emeletes házak között ugyanis egy régóta nem használt korszerűtlen, aszfaltos játszótér volt. Még az előző ciklusban találta ki a körzet képviselője, Kopcsándi József (Éljen Szombathely!), hogy egy pihenőparkot kellene kialakítani a területen. 

A park terveit Kopcsándi a saját képviselői keretéből fizette ki. Majd a parképítés költségeit, ami 26 millió forint, már a közgyűlés szavazta meg a költségvetés terhére.

A Prenor szakemberei az időjárástól függően dolgoznak, ha minden kedvezően alakul, akkor kora nyárra el is készülnek a munkával. 


Kopcsándi egyébként folyamatosan egyeztetett a lakókkal, akik már a tervezés korai szakaszában elmondhatták észrevételeiket az épülő parkkal kapcsolatban.

Az egyedi igényeket olyan szinten szolgálják ki, hogy az egyes lépcsőházak előtt, a lakók kívánságának megfelelő növényeket ültetnek el a kertészek. 

Szólj hozzá!

Szombathely egy új parkkal, és tisztább levegővel is gazdagodott a Just Nature projekt által

A helyi önkormányzat zöld projektje a végéhez ért, de hamarosan még nagyobb zöld felület kaphat teljesen új kinézetet a városban.

A magyar kultúra napja Győrben - ünnepi esemény a Városházán

Díjátadóval és kulturális műsorral emlékezik meg a város január 22-én a magyar kultúra napjáról.

Íme a hétvégi programok Győrben és a környéken

Sóterápia, éjszakai bevetés, Ványa bácsi, székely fonó és egy csomó minden más. 

Lejárt számláik kifizetésére nyert pályázaton pénz Kőszeg, és Csepreg

Ágh Péter nem felejtett el pózolni egyik település polgármesterével sem.

Ha kimozdulnál a hétvégén Győrből, mutatjuk mit csinálj!

Lemezbörze, power-jóga, mini disco, újjászületés - hogy csak a legjobbakat említsük. 

Magyar Péternek sikerült, amit Orbán meg sem próbált - szóra bírta Robert Ficot a Beneš-dekrétumok ügyében

A szlovák elnök nyíltan magyarellenes választ adott, a magyar kormányfő pedig hallgat.

Megölte és feldarabolta a saját édesapját egy férfi, maradványait pedig lehúzta a vécén

Röviddel az apa halála után a házaspár a közös gyermekükkel együtt beköltözött az elhunyt házába, a tulajdonában lévő tárgyakat pedig értékesíteni kezdte, zálogba adta és a személygépkocsiját is használatba vette.

Nemzeti Petíciót indít a kormány

A téma az EU Ukrajnának adott támogatása.

Hólapát volt, szakmai vita alig - Pintér Bence elmondta, miről kellett volna szólnia a bizottsági ülésnek a győri városházán

A polgármester szerint a hóhelyzet valódi tanulságai elsikkadtak a politikai akciózásban.

Számlagyárat számoltak fel Szombathelyen

Üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emeltek vádat két férfival és egy nővel szemben.

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.