Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Dömötör Gábor 2026-06-30 14:58:16
Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

A tartós nyári hőség idején új segítséget kínál a győrieknek és a városba érkezőknek az önkormányzat. A Győr Projekt Kft. együttműködésével hűsítőpont nyílt a belvárosi Látogatóközpont földszintjén. A Baross Gábor út 21. szám alatt kialakított helyiség klimatizált környezetet, ivóvizet és mosdó használati lehetőséget biztosít mindazoknak, akik a legmelegebb órákban szeretnének felfrissülni.

Fotó: hellogyor.hu

A hűsítőpontot bárki igénybe veheti a kánikula idején. A nyitvatartás a hét minden napján igazodik a nyári időszak igényeihez: hétfőtől péntekig 9 és 18 óra között, szombaton 9 és 14 óra között, vasárnap pedig 9 és 13 óra között várják a látogatókat.

A kényelmes és kulturált használat érdekében a város arra kéri az érkezőket, hogy legyenek figyelemmel egymás iránt. Fontos, hogy mindenki rendeltetésszerűen használja a berendezéseket, ügyeljen a tisztaságra, kerülje a hangoskodást, és lehetőség szerint ne tartózkodjon bent a szükségesnél hosszabb ideig, hogy mások is igénybe vehessék a szolgáltatást.

A mosdó az épület emeletén található, míg az esetlegesen felmerülő problémákat - például ha elfogyna az ivóvíz - a szintén az emeleten működő Tourinform irodában lehet jelezni. A hűsítőpont területén a dohányzás és az alkoholfogyasztás nem megengedett.

A kezdeményezés célja, hogy a nyári hőhullámok idején biztonságos és kellemes pihenőhelyet biztosítson a városban közlekedők számára. Az önkormányzat bízik abban, hogy a lakosság együttműködésével a hűsítőpont sokaknak nyújt majd valódi segítséget a legforróbb napokon.

Tetszik, amit csinálunk?

Támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány.

Szólj hozzá!

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.

Lesz mit meggyónni: templomok vörösréz ereszcsatornáit lopták el a Szigetközben

A három férfi közül ketten fiatalkorúak, az ügyészség javítóintézeti nevelést indítványozott velük szemben.

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.