A Szombathelyi Járási Ügyészség tájékoztatása szerint csalás bűntette miatt emeltek vádat azzal a rovott múltú nővel szemben, aki a vádirat szerint 2022 nyarán közös munkahelyükön megismerkedett a sértettel és azért, hogy a vagyonát megszerezze, megtévesztette, elhitetve vele, hogy élettársként együtt fognak élni, és ha rászorul, élete végéig gondoskodni fog róla. A sértett a megtévesztés hatására a vádlottnak egy több mint 43 millió forint értékű ingatlant, a vádlott kiskorú gyermekének egy 27 millió forint értékű ingatlant ajándékozott, továbbá autóját átadta a vádlott testvérének.
A bűncselekménnyel okozott több mint 70 millió forint kár megtérült, mert a bíróság megállapította az ajándékozási szerződések érvénytelenségét, emiatt az ingatlanok visszakerültek a sértett tulajdonába, a személyautót pedig visszakapta.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Körmendi Járásbíróság fog dönteni.
|
Tetszik, amit csinálunk? Támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét! Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány. |
