A Győr+ Média Zrt. ügyeiben tett korábbi feljelentésével kapcsolatban ismét kihallgatták Pintér Bencét (TSZV–LMP–Momentum) polgármestert. A város első embere közösségi oldalán azt írta, hogy a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai június 22-én, hétfőn ezúttal a győri városházán hallgatták meg tanúként. Az ügyben különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja miatt folyik nyomozás.

Pintér emlékeztetett, hogy a városvezetéshez eljutott információk és a médiacég átvilágítása során merült fel annak gyanúja, hogy a Győr+ Média Zrt.-nél egyes foglalkoztatások nem a tényleges munkavégzést szolgálták. A polgármester azt is felidézte, hogy az átvilágítás során a vártnál jóval magasabb létszámot találtak a cégnél, valamint olyan szerződésekre bukkantak, amelyek szerinte fideszes önkormányzati képviselők rokoni vagy baráti köréhez köthetők.
A városvezető bejegyzésében úgy fogalmazott, hogy a Győr+ Média működése hosszú éveken keresztül jelentős összegeket emésztett fel a helyi közpénzből, miközben a társaság gazdasági helyzete folyamatosan romlott. Azóta pedig közismert tény, hogy a cég végül olyan pénzügyi helyzetbe került, hogy valamennyi médiatermékének megszüntetéséről kellett dönteni.
A Győr+ Média Zrt. összeomlása az elmúlt hónapok egyik legnagyobb érdeklődésre számot tartó ügye lett Győrben. A társaság éveken át működött a valós piaci viszonyoktól hermetikusan elzárva, kvázi a Fidesz-KDNP politikusainak saját szócsöveként, masszív veszteségeket termelve. A mesterségesen és feleslegesen felduzzasztott létszám, az objektív tájékoztatás minimumának mellőzése, és a felelőtlen gazdálkodás végül a visszafordíthatatlan csőd állapotába navigálta a vállalatot.

A Pintér-féle városvezetés végül átvilágítást rendelt el, amely több olyan szerződést és foglalkoztatási viszonyt tárt fel, amelyek indokoltságát vizsgálni kezdték. A feltárt dokumentumok alapján a polgármester aztán feljelentést tett, melynek nyomán a rendőrség elrendelte a nyomozást. A büntetőeljárás jelenleg is folyamatban van, a hatóságok azt vizsgálják, hogy történt-e hűtlen kezelés, illetve érte-e jelentős vagyoni hátrány a győri önkormányzat tulajdonában álló médiacéget. A polgármester mostani kihallgatása azt jelzi, hogy az ügyben továbbra is aktívan zajlik a feltáró nyomozás.
|
Tetszik, amit csinálunk? Támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét! Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány. |
