Bucsu polgármesterének fogalma sem volt róla, hogy a rokona, Magyar Péter elindul a parlamenti választáson

Farkas Bazsi 2026-05-27 12:24:00
Videóinterjúban válaszolt kérdéseinkre Gál Sándor.

Továbbra sem tisztázott teljesen a bucsui, vagy ahogy még emlegetni szokták a “kamu” Magyar Péter választási indulása. Magyar ezer szállal kötődik a Fideszhez. Volt olyan fideszes szombathelyi önkormányzati képviselőjelölt, aki külön videóban köszönte meg Magyar kampányban való segédezését a 2024-es választás után.

A férfi ennek ellenére függetlenként indult el, ráadásásul nem is abban a választókerületben, ahol lakik. Hiszen Bucsu a Vas01-es kerülethez tartozik, míg Magyar a Vas02-ben indult el.

Korábban próbáltuk megszólaltatni magát Magyart, ám azt mondta, hogy nem nyilatkozik, mivel indulása szerinte magánügy. Egy másik alkalommal kicsavarta a telefont a kezünkből, amikor videóinterjút próbáltunk készíteni vele. Ennek következményeként feljelentést tettünk vele szemben a rendőrségen.

Szerettük volna megszólaltatni Gál Sándort (független) Bucsu polgármesterét, aki számunkra meglepetésként, készséggel állt rendelkezésünkre.

Gál a május eleji tisztújításig a szombathelyi Fidesz elnökségi tagja volt, az előző ciklusban mint egy fideszes parlamenti képviselő munkáját segíti titkár is dolgozott. 

A polgármester elismerte, hogy valóban rokona Magyarnak, a felesége unokatestvére. Mint elmondta, neki a férfi nem jelezte, hogy politikai pályára lépne, és elindulna képviselőjelöltként.

Mint elmondta, semmi köze nem volt Magyar Péter indulásához, nem is tudott róla. 

Azt kifejezetten cáfolta, hogy olyan történt volna, hogy Magyart a Vas01-ben akarták indítani, ám Vámos Zoltán a Fidesz ottani jelöltje elzárkózott az ötlettől, ekkor keresték meg a Vas02-ben induló Ágh Péter a projekttel.

Vámos Zoltán kampány stábjában nem voltam benne - jelentette ki Gál.

Arról a polgármester nem akart véleményt nyilvánítani, hogy Magyar arcát nem vállalva indult el a választáson.

Gál azt viszont elmondta, hogy az semmiképpen nem tett jót a település hírnevének, ami a választás körül zajlott.

Tetszik, amit csinálunk?

Támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány.

Szólj hozzá!

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.