Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

Dömötör Gábor 2026-05-22 17:33:31
A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Részleteket is közölt a Szombathelyi Távhőszolgáltató Kft. arról az 1 milliárd 200 millió forintos támogatásról, amelyet 100 százalékos intenzitással nyert el a társaság. A projekt keretében elsősorban primer gerincvezetékek és bekötővezetékek cseréjét végzik el több szakaszon, főként a Váci utcában és az Olad I–II. hőközpontok között.

Fotó: Szombathelyi Távhő

A beruházás során összesen mintegy 1754 méter hosszúságban épülhetnek új vezetékek, többnyire olyan, már közel 45 éves szakaszok helyén, amelyek 1981 és 1986 között készültek. A kivitelezés része lesz többek között a védőcsatornák bontása, a régi vezetékek elbontása és elszállítása, valamint új, előszigetelt vezetékek lefektetése és hegesztése is.

A Szomtáv szerint a fejlesztés eredményeként éves szinten 7233 gigajoule-lal csökkenhet a hálózati hőveszteség, ami az érintett távhőkörzetben 2,71 százalékos hatékonyságnövekedést jelenthet. Emellett a földgázfelhasználás is évi 7746 gigajoule-lal mérséklődhet, ami a távhőtermelés önköltségének csökkenését is maga után vonhatja.

A közlemény szerint a projekt illeszkedik a városi energiastratégiához és a SECAP célkitűzéseihez is. A társaság azt írta, hogy a fejlesztéssel már 2028-ra teljesíthetik a 2032-re kitűzött primer távvezetéki hőveszteség-csökkentési célokat.

A beruházás teljes tervezett bekerülési költsége 1 milliárd 263 millió 656 ezer forint. A Szomtáv emellett két további pályázatot is benyújtott, amelyek összesen 4 milliárd 800 millió forintos támogatási igényről szólnak, ezek elbírálása még folyamatban van.

Tetszik, amit csinálunk?

Támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány.

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.