Nem létezhetnek ilyen kapcsolatok! – Diószegi Judit hadat üzent a befolyással üzérkedők világának

Dömötör Gábor 2026-05-08 10:10:47
A TISZA Párt győri országgyűlési képviselője szerint vége lehet annak a korszaknak, amikor ügyeskedők és „háttéremberek” pénzért ígértek védelmet és kapcsolatokat.

Kemény hangvételű közleményt tett nyilvánossá Diószegi Judit, a TISZA Párt frissen megválasztott győri országgyűlési képviselője. A politikus egyértelmű üzenetet küldött azoknak, akik eddig abból próbáltak megélni, hogy kapcsolatokra, háttéralkukra és „elintézett ügyekre” hivatkozva próbáltak pénzt kicsalni vállalkozásoktól vagy magánszemélyektől. Diószegi szerint ezek az emberek a régi politikai beidegződések és a korrupt működés maradványai.

Fotó: Diószegi Judit Facebook

A képviselő arról írt, hogy egyre többen próbálnak „visszautasíthatatlan ajánlatokkal” házalni, azt állítva, hogy kapcsolataik révén el tudnak simítani hatósági ügyeket, vagy el tudják intézni, hogy valaki „láthatatlan maradjon” a leendő Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal előtt. Diószegi Judit szerint ezek az állítások kivétel nélkül hazugságok, és aki ilyen ajánlatokat tesz, az befolyással üzérkedést követ el, ami börtönnel büntethető.

A TISZA Párt politikusa külön hangsúlyozta, hogy a készülő új hivatal célja nem a megalkuvás vagy a politikai alkudozás lesz, hanem az elszámoltatás és a jogtalanul megszerzett nemzeti vagyon visszaszerzése. A közleményből erősen érződik az a politikai szándék, hogy a TISZA szakítani akar azzal az évtizedes közérzettel, amelyben sokan természetesnek vették, hogy megfelelő „kapcsolatokkal” bármit el lehet intézni Magyarországon.

A bejegyzés egyik legerősebb mondata talán az volt, amikor a képviselő kijelentette: „Nem léteznek ilyen kapcsolatok.” Ez nemcsak a szélhámosoknak szóló figyelmeztetésként értelmezhető, hanem politikai üzenetként is: a TISZA Párt azt próbálja megmutatni, hogy egy új korszakban nem a telefonhívások, a háttéremberek és a haveri hálózatok döntik el, kire vonatkozik a törvény és kire nem.

Hogy ebből valóban egy tisztább, átláthatóbb közélet épül-e, azt persze még korai lenne kijelenteni. Az viszont jól látszik, hogy a választási győzelem után a TISZA Párt győri politikusai nem finomkodó üzenetekkel kezdték meg a munkát. Diószegi Judit közleménye inkább hadüzenetnek tűnik a régi reflexek, az ügyeskedő világ és a politikai összekacsintások rendszere ellen – és sokak számára éppen ez adhat reményt arra, hogy valóban változhat valami Magyarországon.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.