Visszatért a zene a Győri Városháza tornyába – újra szól a „Fújdogál a szél” 

Dömötör Gábor 2026-04-13 12:50:20
A győriek döntöttek, a jól ismert népdal lett a torony hangja, ami naponta többször is felcsendül.

Hétfőn délben újra megszólalt a Győri Városháza torony-zenéje, és rögtön egy sokak számára ismerős dallammal tért vissza, hiszen a „Fújdogál a szél az öreg Duna felől” csendült fel a belvárosban. A régi-új hang nemcsak nosztalgiát hozott, hanem egy közösségi döntés eredményét is, ugyanis a városlakók kifejezett kérésére került vissza a repertoárba.

Fotó: gyor.hu

A toronyból mostantól naponta több alkalommal is hallható a népdal, de nem ez az egyetlen dallam, mert bizonyos időpontokban Reményi Attila harangjátéka is felcsendül. A rendszeres időpontok szerint délelőtt és délután váltják egymást a dallamok, így a város különböző pontjain sétálók többször is elcsíphetik a rövid zenei pillanatokat.

A választás nem véletlenül esett erre a dalra: a Győr applikációban szavazók 90 százaléka azt szerette volna, ha a „Fújdogál a szél az öreg Duna felől” szól a toronyból. A döntéssel egy régi hagyomány tér vissza, és egy kicsit talán az is, ahogyan a város saját ritmusára figyel – óránként, dallamonként, közösen.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét.