NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

Farkas Bazsi 2026-04-02 09:25:29
A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása, ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg - állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület emellett a kereskedelmi közlemények közzétételének jogszerűségét is vizsgálta - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint "A Balázsék" a Rádió 1-en sugárzott, 2025. december 9-i adásában a műsorvezetők az idősebb korosztály, ezen belül is elsősorban a nők egészségügyi problémáin, nehézségein és megjelenésén tréfálkoztak, az emberi méltósághoz való joggal összeegyeztethetetlen, megszégyenítő stílusban.

Az elhangzottak a hallgatókban azt a benyomást kelthették, hogy az idős emberek a társadalom másoknál kevésbé értékes tagjai, és emiatt szabadon gúny tárgyává tehetők - fűzték hozzá, azzal együtt, hogy a bántó megnyilvánulásokat a műsorvezetők egyike sem ellensúlyozta.

A testület a Radio Plus Kft.-re 2 millió 300 ezer forint, a médiaszolgáltató vezető tisztségviselőjére pedig 150 ezer forint bírságot szabott ki a jogsértés ismétlődésére tekintettel, emellett a médiaszolgáltatót a jogsértés tényéről szóló közlemény közzétételére is kötelezte.

A médiatanács megállapította, hogy az Első Pesti Egyetemi Rádió (Budapest 97,0 MHz) 2025. november 1. és 2026. február 2. között megsértette a hatósági szerződésében foglaltaknak megfelelő műsorsugárzásra és a megszakítás nélküli médiaszolgáltatás végzésére vonatkozó kötelezettségét.

Emiatt a testület a Media Universalis Alapítvány médiaszolgáltatót figyelmeztette, és a jövőbeli jogsértésektől való tartózkodásra, illetve jogszerű magatartás tanúsítására kötelezte.

Állampolgári bejelentés alapján vizsgálta a médiatanács egy baromfitenyésztéssel és -feldolgozással foglalkozó vállalkozás több médiaszolgáltatáson is közzétett karácsonyi reklámját, de az sem a klasszifikációs, sem pedig a kereskedelmi közleményekre vonatkozó rendelkezések szempontjából nem bizonyult jogsértőnek.

Burkolt reklámot vélt felfedezni egy bejelentő a francia joghatóság alá tartozó Eurosport 2-n február 1-jén 15 órától és február 4-én 16 órától sugárzott kerékpárversennyel kapcsolatban, azonban a hatósági ellenőrzés nem igazolta a kereskedelmi közleményekre vonatkozó rendelkezések megsértését.

A médiatanács heti üléseinek teljes napirendje megtalálható a testület honlapján, ahogyan a határozatai is. A legfrissebb dokumentumok a szükséges hitelesítési és adminisztrációs átfutási idő után lesznek nyilvánosak - áll a közleményben.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Ingyenes lisztérzékenység-szűrés indul a győri gyerekek számára

Megérkeztek a cöliákia-tesztek, a szűrést a hatéves státuszvizsgálatokhoz kapcsolják.

Emelkedhet az Öreg-Duna vízszintje a következő napokban

Fokozott óvatosságra figyelmeztetik a vízparton tartózkodókat és a vízi sportok kedvelőit.

Több mint 50 új parkoló épül a Kígyó utcában Győrben

Egy hónapon belül elkészülhet a fejlesztés, amely a környék parkolási gondjain enyhíthet.

Felszólította a Változást a Városért Egyesület Tóth Juditot, hogy adja vissza listás mandátumát

A körmendi önkormányzati képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy visszaadja képviselői jogosultságait, majd nem történt semmi.

3 év börtönt kapott a férfi, aki megverte Horváth Ákos, szombathelyi színészt

Az elkövető társának 240 óra közérdekű munkát kell teljesítenie.

Jön a 97. Ünnepi Könyvhét és 25. Gyermekkönyvnapok: három napra Győr lesz az olvasás fővárosa 

A könyvbemutatók mellett családi programok és ingyenes vásár is várja az érdeklődőket.

Megöléssel fenyegettek közterület-felügyelőket Szombathelyen

Hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt kell bíróság elé állniuk.

Sztrókot kapott Simon Ádám, a szombathelyi H+ Média egyesület elnöke

A szervezet közleménye szerint a vezető állapota jelenleg stabil.

Balesetet okozott, majd segítségnyújtás nélkül elhajtott három férfi Sopronnál

Vádat emelt az ügyészség a sofőr és két utasa ellen, miután egy frontális ütközést követően magára hagyták a súlyosan megsérült sértettet.

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.