Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Dömötör Gábor 2026-03-30 16:29:32
Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

A győri vasútállomás és környékének állapota, az akadálymentesítés, a zajvédelem, valamint az elővárosi közlekedés fejlesztése is szóba került azon az egyeztetésen, amelyről Kósa Roland (TSZV–LMP–Momentum–MSZP) alpolgármester számolt be közleményében. A politikus elmondta, hogy „számos kérdéskörben sikeresen képviseltük Győr érdekeit”, és a városvezetés hosszabb ideje próbált tárgyalóasztalhoz ülni a vasúttársaság vezetésével.

Fotó: Lázárinfó

A bejegyzés szerint a város már több mint egy éve levélben kereste a MÁV Zrt. vezetését és az Építési és Közlekedési Minisztériumot, de erre nem kaptak választ. Kósa Roland azt írta, hogy végül a február 12-i győri Lázárinfón való felszólalása után indult meg az egyeztetés, ennek eredményeként március 25-én személyesen tárgyaltak Győrben Hegyi Zsolttal, a MÁV vezérigazgatójával és Németh Rékával, a MÁV Pályaműködtetési Zrt. vezetőjével.

Az alpolgármester szerint rövid távon is várhatók látható változások. A MÁV elrendelte a vasútállomást és a buszpályaudvart összekötő aluljáró tisztasági festését és takarítását, ehhez pedig a város is csatlakozik a saját tulajdonú szakaszán. A győri pályaudvar akadálymentesítése kapcsán 2027–2028-ra ígérnek előrelépést, a tervek szerint a régi postaliftek helyén új felvonók épülhetnek, és a posta aluljáró hasznosítása is napirendre került. Bár a teljes állomásfelújítás továbbra sem kapott konkrét időpontot, a városvezetés azt kérte, hogy Győr a pályaudvar-fejlesztési előkészítések élére kerüljön.

Fotó: Pintér Bence

Az egyeztetésen a vasúti zajterhelés kérdése is hangsúlyosan szerepelt, különösen a győrszentiváni térségben. Kósa Roland szerint májusra elkészül a város új zajtérképe, amely alapján frissített intézkedési tervet adnak át a MÁV-nak. A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy a tervezett V0-s tehervasúti fejlesztés miatt a jövőben még nagyobb lehet a forgalom és ezzel együtt a zajterhelés is. A bejegyzés szerint ugyanakkor a MÁV belátható időn belül kicseréli a Győrszentivánnál statikailag elöregedett, korrodált zajvédő fal elemeket és tartószerkezeteket.

Szó esett a biztonságos kerékpártárolásról is, amelyet az alpolgármester lakossági igényként említett. Ennek lényege, hogy a vasútállomás jelenleg kihasználatlan helyiségeiben alakítanának ki zárt, biztonságos tárolókat az utazók számára, és Kósa Roland szerint ehhez a MÁV vezérigazgatója elvi támogatását is adta.

Fotó: Kósa Roland Facebook

A város és a MÁV emellett egy külön munkacsoport felállításáról is megállapodott, amely a Győr–Veszprém vasútvonal és az agglomerációs közlekedés fejlesztésével foglalkozik a jövőben. A hosszabb távú cél továbbra is a Győrt elkerülő tehervasúti korridor, vagyis a V0 megvalósítása, amely a városvezetés szerint hosszú távon tehermentesíthetné Győr belterületét a zajos teherforgalomtól. Az alpolgármester a bejegyzés végén azt írta: köszöni a MÁV vezetésének a „rendkívül konstruktív és megoldásközpontú hozzáállást”.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Ágh Ernő: “A fiam talpig becsületes ember.”

Nyilatkozatot kértünk Ágh Péter édesapjától, aki szintén politikus. Előbb válaszolt a kérdéseinkre, majd azt mondta visszavonja nyilatkozatát. 

Ágh Péter: “Ellenfeleink válogatott rágalmakkal próbáltak besározni minket az elmúlt hónapokban.”

A Vas Népének küldött nyilatkozatot a csalással vádolt fideszes parlamenti képviselő. Szerinte minden választó időben informálódhatott a jelöltekről.

Egyelőre néma maradt Ágh Péter, nem örül választási győzelmének a mindig up to date Facebook-oldalán

Nem sikerült elérnünk telefonon sem a képviselőt, sem pedig a titkárát.

Magyar Péter: Ágh Péter csalással nyert. Nem ismerjük el legitim képviselőnek!

A TISZA elnöke felszólította a fideszes képviselőt, hogy ne vegye fel a mandátumát, és ezzel legyen új választás a választókerületben.

Nem sikerült fordítania Strompová Viktóriának, Ágh Péter nyert Vas02-ben

258 szavazat lett a különbség. A “kamu” Magyar Péter 909 voksot kapott.

Pintér Bence szerint drámai válságban van a Győr-Szol - a helyi Fidesz a vonat elé lökte a városüzemeltető céget

A polgármester a következő kormány segítségét kéri, Magyar Pétert tárgyalásra hívta a városba.

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.