Magyarázatot vár a belügyminisztertől a fekete pufajkásokra Pintér Bence Győr polgármestere

Farkas Bazsi 2026-03-28 17:20:32
Orbán Viktornak is levelet írt a város első embere.

Tegnap, március 27-én, Orbán Viktor miniszterelnök úr beszéde alatt és előtt elképesztő, tűrhetetlen dolgok történtek, melyek mellett nem mehetek el szó nélkül - kezdi így Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) Győr polgármestere.

A város első embere azzal folytatja, hogy ahogy azt számtalan felvétel bizonyítja, pénteken a véleményüket kifejező állampolgárokat ismeretlen, fekete kabátot viselő, parancsra, egységesen mozgó alakok kezdték el vegzálni. Legalább egyiküknél gázspray volt. Lökdösődtek, erőszakoskodtak. Egységesen fellépve akadályozták a békés tüntetők szabad mozgását. Volt, akit igazoltattak is.

A városvezető szerint kimondhatjuk: újra megjelentek a fekete pufajkások az utcákon.

Pintér Bence választ vár Pintér Sándor mint a rendőrséget irányító minisztertől a fekete kabátosok vonatkozásában az alábbi kérdésekre:

„- Kik ezek az alakok?
- Ki vezényelte őket oda, kinek a parancsát teljesítik?
- Ha nem a rendvédelmi szervekhez tartoznak, hogy lehet náluk tömegrendezvényen gázspray?
- Milyen felhatalmazás alapján igazoltattak győri polgárokat?
- Miért nem lépett fel a rendőrség velük szemben, amikor erőszakot alkalmaztak?
- Miért vette semmibe a segélyhívást a kezelő?
- Milyen lépéseket tesz, hogy a Győrben történtek soha többet ne ismétlődhessenek meg?”

Majd Orbán Viktornak is üzent a belügyminiszterrel együtt:

„Tisztelt miniszter úr, tisztelt miniszterelnök úr!

Önöknek talán nem kell bemutatnom, a történelemből már ismerjük jól, mi történik akkor, amikor az állam kiengedi a kezéből az erőszak monopóliumát.

Önöknek talán nem kell bemutatnom, mire emlékeztet minden jó érzésű magyar embert, ha erőszakos, fekete kabátos alakok jelennek meg a békés tüntetők között.

Önöknek talán nem kell elmagyaráznom, mit jelent az, ha korlátozzák az emberek véleménynyilvánításához való jogát, korlátozzák az emberek szabad mozgását.”

Győrben mindez megtörtént és a polgármester szerint a miniszterelnök és a belügyminiszter felelőssége, hogy ez többé ne történjen meg. Ahogy az is az ő felelősségük, hogy magyarázatot adjanak arra, ami történt.

„Várom a magyarázatot, és az intézkedéseket az ilyen helyzetek elkerülése érdekében.” - zárja bejegyzését a győri polgármester.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.