Közel felére esett vissza a Gyorplusz.hu olvasottsága mióta Tóth Rebeka vezeti a médiacéget

Farkas Bazsi 2026-03-17 14:58:14
Alig 70 ezer olvasót produkált a lap februárban.

Január 1-től új vezérigazgató került a Győr+ Média Zrt. élére. A Győr-Moson-Sopron megyei Fidelitas korábbi elnöke Komálovicsné Tóth Lilla Rebeka kapott megbízást a cég vezetésére.

“Tóth Rebeka közgazdász végzettségével és kommunikációs tapasztalataival olyan szemléletet képvisel, amely a Győr Plusz Média eddig kialakult értékeire épít, ugyanakkor figyelembe veszi a médiafogyasztási szokások folyamatos átalakulását.

Szakmai pályája során a tartalomgyártás és a közönségelérés kérdései álltak a középpontban, különösen a digitális és közösségi platformok területén. Vezetői célja, hogy a Győr+ a megszokott, hiteles tájékoztatás mellett egyre több fiatalosabb, vizuálisan erős tartalommal legyen jelen a különböző felületeken. Ennek érdekében a már működő platformokra építve kívánja erősíteni a trendkövető tartalmakat és a digitális jelenlétet.” - írta akkori közleményében Győr önkormányzati médiája. 

Hogy jelenleg hol tart a digitális platform felfuttatása, vagyis az új vezérigazgató alatt miként alakult a Gyorplusz.hu olvasottsági statisztikája azt a Similarweb statisztikai oldallal néztük meg.

Ehhez 2 hónapot vettünk alapul: 2025 decemberét, és 2026. februráját.

2025. decemberben a lapnak 142 ezer 825 olvasója volt. Vagyis a mérés szerint összesen ennyi felhasználó klikkelt rá az online portálra. Ez a szám a domainek alapján szűrt statisztikát mutatja meg, vagyis az lehet, hogy egy domainről több klikk is érkezett, ezt azonban csupán egynek veszi a mérés.

Decemberben az olvasók 241 ezer 32 oldalt tekintettek meg. Egy felhasználó átlagban tehát 1,69 oldalt nyitott meg.

2026. februárjában az olvasók száma a felére esett vissza. A statisztika szerint 69 ezer 461 olvasót tudhatott magáénak a Gyorplusz.hu. 

Az oldalak megnyitását tekintve pedig 103 ezer 841 letöltést produkált az onlinelap. Egy felhasználó átlagban tehát 1,49 oldalt nyitott meg.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát. 

Lakossági fórumon mutatják be a győrszentiváni Kör tér felújításának terveit

Augusztus 6-án a beruházás ütemezéséről és az új kerékpárút építéséről is tájékoztatják az érdeklődőket.

A napokban befejeződik a győri díszkivilágítás lekapcsolása

A város 77 helyszínén zajlik a munkavégzés, a Győr Projekt kezelésében lévő épületek egy részét is érinti az intézkedés.

KÁNIKULA-aktuál: meghosszabbították a hőségriasztást, a következő 48 óra lehet a legkritikusabb az energiaellátás szempontjából, de az utolsó paksi turbina egyelőre kitart

A Védelmi Munkacsoport szerint egyelőre stabil az ország villamosenergia-rendszere, de továbbra is takarékosságra kérik a lakosságot és a nagyfogyasztókat.

Fontos üzenet a hőségriadó idejére: a Győr Applikáció letöltésére biztatja a lakosságot Kósa Roland

Az alpolgármester szerint a rendkívüli kánikula a közműrendszereket is fokozottan terheli, ezért érdemes bekapcsolni a push értesítéseket.

Energiatakarékossági intézkedéseket vezet be a győri Rába a nyári üzemszünetig

A járműipari vállalat átszervezi egyes termelési folyamatait, hogy csökkentse az esti órák energiafelhasználását.

KÁNIKULA: péntek éjfélig meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást

Az országos tisztifőorvos szerint a tartós hőség továbbra is komoly egészségügyi kockázatot jelent, különösen a veszélyeztetett csoportok számára.

76 millió forintos beruházás keretében újult meg a Homoksori út Győrszentivánon

Lezárult a felújítás, megtörtént a műszaki átadás - ugyanakkor a padka murvázásának hiányosságaira is felhívták a figyelmet.

Győr intézményei összehangolt energiatakarékossági intézkedéseket vezettek be a rendkívüli hőség miatt

Sportlétesítmények, egyetem, múzeumok, bíróságok, könyvtárak és közszolgáltatók is csatlakoztak a város energiafelhasználását csökkentő programhoz.

A mozi nem halt meg, de lassan nem lesz mivel vetíteni

Nem a mozi tűnt el az életünkből, hanem az a technikai és intézményi háttér került veszélybe, amely lehetővé teszi, hogy a film továbbra is közösségi élmény maradjon.

Jelentős fejlesztések kezdődnek a véneki táborban és kempingben - uniós támogatással

Több mint 280 ezer eurós dotációból korszerűsítik a szálláshelyet, bővítik a szolgáltatásokat és fejlesztik a vízitúrás infrastruktúrát is.

A közösség erejét ünnepelték Héderváron: megyei TISZA Sziget-találkozó erősítette a rendszerváltó összefogást

Közéleti szereplők, szakpolitikai előadások és közösségi programok is helyet kaptak a Győr-Moson-Sopron megyei TISZA Szigetek egész napos találkozóján.

Kíváncsiságból hajtottak be a járványügyi karantén alatt álló telepre - megrótta őket a győri ügyészség

Két fiatalkorú is volt a háromfős társaságban, akik a figyelmeztető táblák ellenére mentek be egy Mosonmagyaróvár környéki, zárlat alá vont állattartó telepre.

Helyszínt változtat a Győri Nemzetközi Művésztelep közönségtalálkozója

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.

Az aszály és a kánikula margójára: a rekord alacsony vízállás régészeti kincseket hozhat felszínre a győri térségében is

A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.

Megfúrt kipufogók és visító motorok - közlekedőket ellenőriznek Szombathelyen

A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.