Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Dömötör Gábor 2026-03-12 09:35:35
Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több mint egy évtizede tart a mosonmagyaróvári tanuszoda története, amely a kormány országos Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Programjának részeként indult. A beruházás célja az volt, hogy az iskolai úszásoktatáshoz szükséges infrastruktúrát biztosítsák a városban, a projekt azonban az indulás óta folyamatos csúszásokkal és problémákkal küzd - írta meg hosszú, elemző cikkében az Atlatszo.

Fotó: Nagy István Facebook

A kivitelezési szerződést végül 2020-ban kötötte meg az állam az Octopus Invest Kft.-vel, nettó 788 millió forint értékben. Az eredeti tervek szerint az uszodát 2022-ben kellett volna átadni, az építkezés azonban lassan haladt, majd teljesen leállt. A kivitelező végül úgy vonult le a területről, hogy az épület nagyjából 40 százalékos készültségi szinten maradt.

A félkész létesítmény évekig torzóként állt Mosonmagyaróváron, ugyanakkor ezidő alatt többször is elhangzott, hogy hamarosan folytatódik a beruházás és rövid időn belül elkészül az uszoda. Ezek az ígéretek azonban rendre nem teljesültek, pedig Nagy István agrárminiszter, a térség országgyűlési képviselője - aki a város polgármestere volt 2010-2014 között - az elmúlt évek összes választási kampányában megfogadta a projekt befejezését. 

A kormány végül újabb állami forrást biztosított a beruházás befejezésére, és új kivitelezőt is választott. Az Euro Generál Zrt. és a Fodor Építőipari Kft. közösen nettó 588 millió forintért vállalta a munkák folytatását, így a projekt teljes költsége közel nettó 1 milliárd 500 millió forintra emelkedett, de a létesítményt a korábban vállalt 2025 augusztusi céldátumig nekik sem sikerült átadni.

A legutóbbi ígéretek szerint a tanuszoda-projekt most már valóban a befejezéshez közelít, és akár 2026-ban meg is nyílhat, a miniszter most épp március 20-ára vállalta, hogy “most aztán tényleg lesz átadás”. Az ígéretekre lassan immunis mosonmagyaróváriak azonban már elég szkeptikusak, hiszen több mint tíz éve várnak arra, hogy a városban végre elkészüljön a hányatott sorsú tanuszoda.

Neked 1%, nekünk nagy segítség!

Támogasd adód 1%-val a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adószám: 19294571-1-18

Szólj hozzá!

Téves gyanú miatt kezdtek autós üldözésbe - vádat emelt a győri ügyészség egy testvérpár ellen

A férfiak tolvajoknak hittek egy autóban várakozó öt fiatalt, majd az üldözés során többször is nekihajtottak az előlük menekülő járműnek.

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.