MÁV-csoport: Menetrendi változások lépnek életbe a Győr-Bécs és az 1-es vasútvonalon

Dömötör Gábor 2026-03-03 09:01:53
Pályakarbantartások miatt több járat közlekedése is módosul tavasszal.

A MÁV-csoport tájékoztatása szerint 2026. március 8. és június 21. között az osztrák vasúthálózaton végzett pályakarbantartási munkák miatt változik a Győr és Bécs között közlekedő EuRegio vonatok menetrendje. A módosítás a határszakaszt és az osztrák oldali közlekedést érinti.

A vágányzár ideje alatt az EuRegio járatok többsége csak Győr és Királyhida (Bruck an der Leitha) között közlekedik. Királyhida és Bécs (Wien Hauptbahnhof) között az utasokat vonatpótló autóbuszok szállítják. A hirdetmény szerint a 9410 és a 9457 számú vonatok kivételt képeznek, ezek eltérő rend szerint járnak. A 9430-as számú EuRegio vonat Győr és Hegyeshalom között 10 perccel korábban indul, és nem közlekedik tovább Bécs felé.

További változás, hogy 2026. március 20. és április 26. között karbantartási munkák miatt módosul a menetrend az 1. számú, Budapest-Hegyeshalom vasútvonalon is. Ebben az időszakban egyes vonatok mindkét irányban - Budapest felé és Hegyeshalom irányába - módosított menetrend szerint közlekednek.

A közlemény hangsúlyozza, hogy a módosítás nem minden járatot érint, a hirdetményben nem szereplő vonatok menetrendje változatlan marad. A részletes vágányzári menetrend elérhető az állomási pénztáraknál és ügyfélszolgálatokon, a MÁVDIREKT +36 (1) 3 49 49 49-es telefonszámán, valamint a MÁV-csoport hivatalos honlapján. Az utazás megtervezése előtt érdemes tájékozódni az aktuális indulási időpontokról.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

A fideszes hatalom ismét megmutatta, hogy ami a neki nem tetsző igazságot írja meg, azt két lábbal döngölné a földbe, ezért Győrben határozatban tiltotta meg a polgármesternek, hogy reklám szerződést kössön a város egyik legolvasottabb lapjával.

Ha neked sem tetszik a hatalom arroganciája, akkor támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány.

Nem hagyjuk!

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.