Felkerült a szombathelyi önkormányzat weboldalára a város 2026-os költségvetésének tervezete. Az idei év főösszege 42 milliárd 479 millió 823 ezer forint.
Az egyik legnagyobb tétel az önkormányzati költségvetési szerveknél keletkező munkabérek. Erre 11 milliárd 413 millió forintot költenek. Csak az önkormányzatnál keletkező bérek pedig 506 millió 184 ezer forintot tesz ki.
Az oktatási ágazatra 6 milliárd 593 millió forint, a kultúrális ágazatra 3 milliárd 694 millió forint, a szociális ágazatra 2 milliárd 284 millió forint, egészségügyi ágazatra 1 milliárd 38 millió forint, gyermekvédelemre 2 milliárd 174 millió forint, sportra 984 millió, városüzemeltetésre 3 milliárd 79 millió forint, út és hídfenntartásra 396 millió forintot szánnak.
Szolidaritási adóként 4 milliárd 188 millió forint fizet ki a város.
12 milliárd 200 millió forint bevétellel számolnak a iparűzési soron. 30 millió forintot pedig idegenforgalmi adóként kalkulálnak. 2 milliárd 735 millió forint pedig az építményadó mértéke.
A Savaria Karnevál támogatására 130 millió forintot terveztek.
A Falco 420 millió forinttal, a Haladás labdarúgók 100 millió forinttal, az SZKKA 20 millió forinttal, a Haladás VSE 20 millió forinttal, a Dobó SE pedig 19 millió forinttal számolhat támogatásként.
|
A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t! A fideszes hatalom ismét megmutatta, hogy ami a neki nem tetsző igazságot írja meg, azt két lábbal döngölné a földbe, ezért Győrben határozatban tiltotta meg a polgármesternek, hogy reklám szerződést kössön a város egyik legolvasottabb lapjával. Ha neked sem tetszik a hatalom arroganciája, akkor támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét! Most a legkisebb is számít. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány. Nem hagyjuk! |
