15 év fegyházbüntetést kért Czeglédy Csabára az ügyészség

Farkas Bazsi 2026-02-10 11:51:00
Összesen 14 vádlottra hirdet ki pénteken ítéletet a Kecskeméti Törvényszék.

Czeglédy Csaba és társai ügyében a Csongrád Megyei Főügyészség 2019. február 4-én emelt vádat a Szegedi Törvényszék előtt költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt.

A vádirat szerint a 2011-től elsődlegesen diákmunkaerő közvetítésére irányuló szolgáltatással foglalkozó, szombathelyi székhelyű zrt. igazgatóságának elnöke, tényleges vezetője, Czeglédy Csaba, olyan bűnszervezetet hozott létre, mely célja általános forgalmi adó adónemben a társaság adófizetési kötelezettségének csökkentése, a munkabért terhelő személyi jövedelemadó, egyéb adó- és járulék megfizetése alóli mentesülés volt. 

Fotó: Vágvölgyi Bálint

A bűnszervezet működése során a multinacionális vállalatoknak, illetőleg vállalkozásoknak 2011. és 2017. közötti időszakban közvetített diákmunkaerő szolgáltatás teljesítése vonatkozásában - Czeglédy, mint elsőrendű vádlott iránymutatásai alapján - olyan számlázási láncolatot alakított ki, melynek alsó szintjén iskolaszövetkezetek, középső szintjén a csupán átszámlázást végző gazdasági társaságok, felső szintjén pedig a zrt. állt.

A vádirat szerint a zrt. a szerződésben vállalt kötelezettségét papíron alvállalkozóin keresztül látta el, mely társaságok a munkaerőt oly módon biztosították, hogy a megrendelt munkák elvégzésére az iskolaszövetkezetekkel kötöttek szerződést. Ténylegesen Czeglédy Csaba részben közvetlenül, részben közvetítőkön keresztül irányította úgy a zrt. alkalmazásában álló, illetve abban vezető tisztséget betöltő vádlottakat, mint az alvállalkozóként közbeiktatott társaságoknál és a „teljesítési segédnek” nevezett iskolaszövetkezeteknél ügyvezetői, illetőleg elnöki tisztséget betöltő strómanokat. 

A szolgáltatás kapcsán a szerződéses láncolatban - 2015. január 1-ig - a szolgáltatáshoz kapcsolódó általános forgalmi adó, valamint a munkabért terhelő személyi jövedelemadó, kisebb részben egyéb adó- és járulék bevallási- és befizetési kötelezettség az iskolaszövetkezeteket terhelte. E kötelezettségeiknek azonban a nevükben érdemi döntéseket meghozó Czeglédy utasítása alapján nem, illetve csak elhanyagolhatóan kis részben tettek eleget. A közterhek megfizetésére a bűnszervezet működési rendszeréből eredően módjuk sem volt, de a tényleges irányítóknak az szándékában sem állt. 

A bűnszervezet működtetésében 21 személy vett részt 8 iskolaszövetkezet, 2 korlátolt felelősségű társaság és 1 zártkörű részvénytársaság keretében, az állami költségvetésnek a fenti időszakban mindösszesen 6 milliárd 215 millió 705 ezer 320 forint vagyoni hátrányt okozva. 

A Csongrád Megyei Főügyészség vádolja továbbá Czeglédyt, mint az elsőrendű vádlottat és két társát a zrt. működésével összefüggésben elkövetett gazdasági csalás bűntettével is.

A Szegedi Törvényszék 20 vádlott vonatkozásában előkészítő ülést tartott, 7 vádlott esetében pedig ítéletet is hozott, mely ítéletek kihirdetésük napján jogerőre emelkedtek. Ők voltak azok a vádlottak, akik beismerték bűnösségüket, így vállalták azt is, hogy szabadságvesztésüket letöltik.

A Kecskeméti Törvényszék február 13-án, reggel 9 órakor hirdet ítéletet az ügyben. Információink szerint Czeglédyre 15 év szabadságvesztést kért decemberben büntetésként az ügyészség. 

A politikus a Telexnek nyilatkozva azt mondta, hogy szerinte jogállami keretek között csak felmentő ítélet születhet, mivel reparálhatatlan eljárásjogi hibákban szenved az ügy. Annak pedig mindössze 1%-os esélyt ad, hogy az ítélethirdetést követően megfosszák a szabadságától, ezt már előre szélsőségesen jogellenesnek tartja.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

A fideszes hatalom ismét megmutatta, hogy ami a neki nem tetsző igazságot írja meg, azt két lábbal döngölné a földbe, ezért Győrben határozatban tiltotta meg a polgármesternek, hogy reklám szerződést kössön a város egyik legolvasottabb lapjával.

Ha neked sem tetszik a hatalom arroganciája, akkor támogasd adományoddal a munkánkat segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét!

Most a legkisebb is számít.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

A közlemény rovatban tüntesd fel, hogy az általad küldött pénz adomány.

Nem hagyjuk!

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.