Ügyészségi eljárást kezdeményezett Balog-Farkas Renáta, miután kiderült, hogy a Győr+ vezérigazgatójának testvére került a cég felügyelőbizottságába

Farkas Bazsi 2026-01-28 09:55:00
Január elsejétől a Győr-Moson-Sopron megyei Fidelitas korábbi elnöke vezeti az önkormányzati média céget.

Eljárást kezdeményeztünk az ügyészségen a fideszes Győr+Média Zrt. ellen, mert összekeverték a győriek pénzét a családi kasszával - kezdi így Pintér Bence (TSZV-LMP-Momentum) Győr polgármestere legfrissebb közleményét.

Pintér így folytatja: Érdekes összefonódásra bukkantunk a cégbírósági adatokban. Fekete Dávid propagandalapja, a győriek pénzéből működő Győr+Média Zrt. vezérigazgatója 2026. január 1. óta Tóth Rebeka, a vármegyei Fidelitas előző vármegyei elnöke. A gazdasági beszámolók szerint immár 223 milliós mínuszt összehozó önkormányzati cég vezérigazgatójának pénzköltését pedig nem más felügyeli a felügyelőbizottságban, mint a testvére: Tóth Fruzsina.

Nem elég, hogy Fekete Dávid és a Fidesz magához vonta az önkormányzati cégek irányítását a Városstratégiai Bizottságon keresztül; nem elég, hogy a Győr-Szol felügyelőbizottságában fideszesre cserélték az egyetlen delegáltunkat; nem elég, hogy a Győr+Média felügyelőbizottságát szintén kizárólag fideszes delegáltakkal töltötték fel; még a minimum szabályokat meghatározó törvényekre is fütyülnek: a 223 milliós mínuszt produkáló propagandalapjuk felügyelőbizottságában ül a vezérigazgató testvére  - emeli ki Győr első embere.

A Polgári Törvénykönyv 3:26. § (2) bekezdése egyértelműen kimondja, hogy: „Nem lehet a felügyelőbizottság tagja, [...] akinek a hozzátartozója a jogi személy vezető tisztségviselője.”

A Fidesz hozzáállását az önkormányzati cégekhez és a cégek által kezelt közvagyonhoz az is jól mutatja, hogy éppen a napokban, január 21-én szavazta le a Fekete Dávid elnökölte, tulajdonosi jogokat gyakorló Városstratégiai Bizottság, hogy beleláthassak az önkormányzati cégek pénzügyeibe. Jobban alszanak, ha a polgármesternek továbbra sincs adatbetekintési joga a fideszes irányítású önkormányzati gazdasági társaságoknál.

De a győrieknek ez a titkolózás csak rosszat jelenthet.

A Tiszta Szívvel a Városért frakció tagja, Győrszentiván képviselője, Dr. Balog-Farkas Renáta törvényességi felügyeleti eljárás megindítását kérte a Győr+Média Zrt. vezérigazgatója és egyik felügyelőbizottsági tagja közötti összeférhetetlenség miatt a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészségtől.

Legyen világos: a győriek pénze nem saját használatú családi kassza - zár a közlemény.

Szólj hozzá!

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.

Magyar Péter: Lázár János lehet egy esetleges Fidesz-Mi Hazánk koalíció miniszterelnöke

A TISZA vezére meredek jobboldali vészforgatókönyvet vizionál, amiben Orbán lenne az államelnök. 

A zárt alumínium kerítés előnyei a modern ingatlanoknál

A zárt alumínium kerítés egyik legfontosabb előnye abban rejlik, hogy hatékonyan képes megteremteni az elzártságot és nyugalmat, amelyre egyre többen vágynak a saját otthonuk körül.

Strompová Viktória: Omladozó vakolatú őrsön kell, hogy dolgozzanak a büki rendőrök

A helyi önkormányzat építési telket és a költségek felét adta volna egy új épülethez, de a kormány nem élt a lehetőséggel.