Süket dumával magyarázza meg a Sárvári Fürdő ügyvezetője, hogy mit keres hajnalban rendszeresen Máhr Tivadar a létesítményben

Farkas Bazsi 2026-01-23 17:21:00
Az alpolgármester egyedi ellenőrzést hajt végre - állítja.

November óta beszédtéma Sárváron Máhr Tivadar (Fidesz-KDNP) alpolgármester hajnali rendszeres fürdőlátogatása. Hogy mit keres a politikus nyitvatartási időn kívül a létesítményben azt Klimits István (Sárváriakért Egyesület) önkormányzati képviselő kérdezte meg egy testületi-ülésen, érdemi válasz, vagy cáfolat azonban nem érkezett Máhrtól.

Egyetlen kommentre futotta a témában az alpolgármestertől, ebben azt írta, hogy azért jár be hajnalban, még nyitás előtt, rendszeresen a Sárvári Gyógyfürdőbe, hogy ellenőrizze a takarítást.

Máhr Tivadar alpolgármester és Kántás Zoltán a fürdő ügyvezető igazgatója.

A fürdőbe tett látogatásai kapcsán két hete e-mailt küldünk neki, amiben kérdéseinkkel tisztázni szerettük volna a kialakult helyzetet. Választ nem kaptunk ezidáig.

Szerdán képviselő-testületi ülést tartottak Sárváron. Az ülés után szerettük volna megkérdezni az alpolgármestert a témában, de azzal hárított, hogy tegyük fel kérdéseinket írásban, amit pedig már korábban megtettünk. Így továbbra sem kaptunk tőle magyarázatot.

Közérdekű adatigénylést küldtünk a Sárvári Gyógyfürdő Kft.-nek. Ebben azt kértük, hogy bocsássák a rendelkezésünkre azokat az iratokat, amik 2025. január elsejétől keletkeztek, és amelyek tartalmazzák, hogy Máhr Tivadar felügyelőbizottsági elnök, a fürdő működését és tisztaságát ellenőrző kötelezettségének pontosan mely napokon és milyen órákban tett eleget, ezen ellenőrzések alatt milyen tevékenységet folytatott, a létesítmény mely szolgáltatásait, területeit vizsgálta felül, ezek milyen eredményeket mutattak.

Megérkezett a fürdő válasza, amit alább változtatás nélkül, teljes egészében mutatunk:

"Társaságunk elkötelezett a magas színvonalú üzemeltetés és szolgáltatás biztosítása mellett, és ennek részeként nyitott a tulajdonos, valamint a társaság ellenőrző szerveivel való együttműködésre is. 

A létesítmény működésével és fenntartásával kapcsolatos tulajdonosi érdeklődést természetes és elfogadott folyamatnak tekintjük, amely magában foglalja a nyitvatartási időn kívül zajló üzemeltetési folyamatok megismerésének lehetőségét is. Ezekre az alkalmakra nem jogi folyamatként vagy hatósági ellenőrzésként, hanem kölcsönös érdekeken alapuló, szakmai együttműködésként tekintünk a működés folyamatos javítása érdekében. 

Ennek megfelelően a jogosult személyek – így a tulajdonos képviselői és a Felügyelőbizottság tagjai – számára, előzetes egyeztetést és hozzájárulásunkat követően, egyedi körülmények között is biztosítjuk a létesítmény látogatásának lehetőségét. 

Az ilyen egyedi ellenőrzések során tett esetleges észrevételeit Elnök úr az ügyvezető igazgató felé telefonon vagy személyesen, szóban jelzi, amelyeket a társaság ügyvezetése lehetőségeihez mérten haladéktalanul megvizsgál és szükség esetén intézkedik."

Ezek szerint tehát teljesen nyomonkövethetetlen, hogy Máhr Tivadar mikor és milyen okból jár be nyitvatartási időn kívül a Sárvári Gyógyfürdőbe.

Azt pedig magunkat ismételve még egyszer leírjuk, hogy egy felügyelőbizottsági tagnak sem kötelessége, sem joga egy cég létesítményének tisztaságát ellenőrizni. A bizottság tagjainak joga az, hogy együttesen egy előre meghirdetett ülésen áttekintsék az adott gazdálkodó szervezet gazdálkodását, ellenőrizve annak jogszerűségét, megvitassák az adott, áttekintendő időszakot, majd szavazzanak arról, hogy elfogadják-e a cég beszámolóját.

A bizottság tagjai egyesével semmiféle jogosultsággal nem rendelkeznek. A bizottság döntést, határozatot csakis együttesen hozhat. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.