Így nőtt évek alatt egyre nagyobbra a nagykölkedi gumihegy

Farkas Bazsi 2026-01-08 08:07:00
2011 óta zajlik a történet.

Napok óta foglalkoztatja a Vas megyei közvéleményt a nagykölkedi gumitelep. Az a közel 2500 tonna használt gumihalom, ami 2011 óta nőtt, nagyjából 2023-ig.

Röviden összefoglalva:

  • A nagykölkedi telepen kisebb-nagyobb szünetekkel 2011 óta működik gumitelep.
  • A Szombathelyi Távhő telepét a szombathelyi TY-RE MIX Kft. bérelte ki.
  • 2013-ban a cég működési engedélyét visszavonták.
  • 2015-ban emelkedett jogerőre az engedély visszavonása.
  • A helyi lakosság már ekkor tiltakozott a gumitelep ellen, és rendre annak felszámolását követelte.
  • 2019 áprilisában a cég ellen felszámolást kezdeményeztek, a telepen azóta legális tevékenység nem folyhatott.
  • Időközben a telepen lévő üzemépületet kibérelte a Data-Tyre Kft. rajtuk keresztül jutott be a telepre az az elkövetői kör, akik a használt abroncsokat lerakták.
  • A Távhő egy kiürítési pert kezdeményezett, ezt meg is nyerte, csakhogy 2023-ban a TY-RE MIX Kft. felszámolása előbb megtörtént, minthogy a kiürítést végrehajtásra átadták volna.
  • 2022. január 31-én tett feljelentést a nagykölkedi telep tulajdonosa a Szombathelyi Távhőszolgáltató. Ezt a Körmendi Rendőrkapitányság megszüntette, a Távhő ekkor az ügyészséghez fordult, aki újra kötelezte a rendőrséget a nyomozás folytatására.
  • Nagykölkeden kívül Lentin, Devecseren, Sorkifaludon és a Mecsekben is találtak illegális gumitelepeket.
  • Lentiben a Zala Megyei Kormányhivatal szállította el a gumi nagy részét.
  • Az öt helyszín ügyét nemrég összevonta a rendőrség, és a Veszprémi Rendőrkapitányság nyomoz az ügyben.
  • Tompos Márton (Momentum) parlamenti képviselő szerint az ügy egyik gyanúsítottja Benkő Ádám, Rogán Antal korábbi államtitkárának, Benkő Tamásnak a testvére.
  • Benkő Tamás jelenleg a Magyar Nemzeti Bank engedélyezésért, jogérvényesítésért és fogyasztóvédelemért felelős ügyvezető igazgatója.

De a szöveg helyett beszéljenek fotók.

A nagykölkedi telepen folyamatosan halmozódó gumitorony így nézett ki felülről 2019-ben, 2020-ban, és 2023-ban.

2025 nyarán a gumihalom azt a képet mutatta:

 

Mindez drónvideón pedig így néz ki:


Az üggyel kapcsolatban V.Németh Zsolt (Fidesz-KDNP) a település parlamenti képviselője azt ígérte, hogy hamarosan részletes közleményt ad ki. 

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.

Nőtt a vendégforgalom tavaly novemberben - a külföldiek pörgették a turizmust

A KSH friss adatai szerint 2025 novemberében közel 1,4 millió vendég érkezett a hazai szálláshelyekre, a bevételek is látványosan emelkedtek.

Hétfőn érkezik Szombathelyre Navracsics Tibor, hogy egyeztessen a városvezetőkkel

A miniszter azt méri fel, hogy mennyi pénzt kell visszaadni a városnak ahhoz, hogy biztonságosan tudjon működni.

„Extrém hideg, kevés válasz” - konkrét döntéseket vár a TISZA a kormánytól

Magyar Péter szerint a közelgő fagyok idején nem kommunikációra, hanem azonnali, emberséges intézkedésekre lenne szükség.

Hétvégi programajánló Győr környékére

Koncert, önismeret, szauna-szeánsz, kirándulás, és egy csomó minden más. 

Lakbéremelés a Győr-Szolnál: Kósa Roland szerint a győriek kárára gazdálkodik a városi cég

Az alpolgármester adatigényléssel próbálja feltárni a lakásvagyon kezelésének részleteit.

Hófúvás miatt narancs riasztás van érvényben a Dunántúlon

Viharos szél, hótorlaszok és komoly lehűlés nehezíti a közlekedést.

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.