Eltűntek a harckocsis plakátok Mosonmagyaróvár utcáiról 

Dömötör Gábor 2026-01-05 09:02:50
A városvezetés nem kíván háborús hangulatot sugárzó politikai hirdetéseket látni a köztereken. 

Szabó Miklós (MKPE) Mosonmagyaróvár polgármestere közösségi oldalán jelentette be, hogy a közterületi hirdetésekre vonatkozó szerződések megújításakor egyértelmű feltételt szabott az önkormányzat. Ennek lényege, hogy a város közterein nem jelenhetnek meg riogató, háborús jellegű politikai plakátok.

Fotó: Szabó Miklós Facebook

A polgármester szerint Mosonmagyaróváron nem kívánatos az fajta a vizuális üzenet, amely félelmet kelt vagy megosztja a helyi közösséget. „Mosonmagyaróváron nem kívánunk riogató, háborús jellegű politikai plakátokat látni a köztereken” - fogalmazott bejegyzésében.

A döntésnek már látható eredménye is van, a kormánypropaganda harckocsis plakátjai az elmúlt napokban eltűntek a város közterületeiről. A városvezetés célja a kulturált, a város képéhez méltó közterek megőrzése, valamint egy nyugodt, politikai feszültségektől mentes közhangulat fenntartása.

A polgármester jelezte, a jövőben is csak olyan megoldásokat támogatnak, amelyek Mosonmagyaróvár érdekeit és a helyi közösség nyugalmát szolgálják. Bíznak abban is, hogy a magánkézben lévő hirdetési felületeken hasonló szemlélet érvényesül majd, és a város egészében eltűnnek a megosztó, háborús üzenetek. 

Fotó: Tourinform Mosonmagyaróvár

Érdekes adalék a mosoni város életében, hogy Győrhöz hasonlóan 2026-ban minden idők legnagyobb mértékű sarcát fizeti meg Mosonmagyaróvár: szolidaritási adó címén 2 milliárd 400 millió forintot von el tőlük az állam. Szabó Miklós véleménye szerint: Ami most történik, az súlyosan igazságtalan. Mosonmagyaróvár teljesítményéből nem a város és lakói részesülnek, hanem egyre nagyobb elvonások formájában az állam.”

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

“Rendelkezésünkre áll a klub és az ELTE közötti teljes levelezés”

SZKKA szülői munkaközössége is reagált arra, hogy az ELTE kitette az kéziseket a sportcsarnokból és az irodákból is.

Kaposvárról igazolt a címvédő Falco

Uros Rosic elhagyta a Kaposvár csapatát és a férfi kosárlabda NB I-ben címvédő Falco KC Szombathely színeiben folytatja pályafutását.

Teljesen átszerveznék a közmédia intézményrendszerét

A megszűnő Közszolgálati Közalapítvány helyett létrejönne a Független Közmédia Testület.

Magyar Péter: az illegális migráció elleni harc az Orbán-kormány egyik legnagyobb hazugsága

A miniszterelnök szerint az előző kormány hazudott a költségvetési számok, az uniós források, az orosz-ukrán háború, a rezsicsökkentés kapcsán, és az ország társadalmi helyzetéről is.

Nem vagyunk “haveri kivitelezők “-k!

Közleményben reagáltak Magyar Péter kijelentésére a hónapok óta a pénzükre váró honlapfejlesztők, akik részt vettek a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” Programba.

Polgármesteri dicséretet kaptak Győr legkiválóbb diákjai

A város először rendezte meg az Érdemes Diákok Köszöntése ünnepséget, ahol tanulmányi, sport- és közösségi teljesítményeket ismertek el.

Tóth Péter: Az olvasás ünnepe a győri könyvhét

A kabinetvezető szerint a személyes találkozások és a könyvek közös felfedezése ma talán fontosabb, mint valaha.

Hétfőtől sávbővítés és forgalomkorlátozás lesz a Fehérvári út és a Zöld utca csomópontjában

Június 15-én kezdődik az a fejlesztés, amelytől a torlódások csökkenését és a közlekedés gördülékenyebbé válását várják.

Szombathelyen tart kihelyezett ülést a Parlament Élő Környezetért Felelős Bizottsága

Jövő héten csütörtökön a Megyeházán tanácskozik a grémium. A téma az azbeszt lesz.

Nyolcan haltak meg két egymást követő balesetben az M1-es autópályán Győr közelében

Egy teherautó és egy munkagép ütközése után újabb tragédia történt, amikor egy kisbusz belerohant a torlódás miatt álló járműbe.

A közép-európai régió fiataljainak fele már találkozott online bántalmazással gyerekkorában

A Republikon V4-es kutatása szerint a probléma nem elszigetelt jelenség, Szlovákiában és Lengyelországban különösen aggasztóak az adatok.

Pődör Zoltán, az SZKKA ügyvezető elnöke szerint az egyetemnek mindig előre fizették a terembérletet, bár most tartozásuk van

Az ELTE és a kézilabda klub viszonya annyira megromlott, hogy a kézisek sportterem, és iroda használatát is felmondta az egyetem.

Ha nem tudod, hogy mit csinálj a hétvégén - mutatjuk az összes győri programot

Ünnepi könyvhét, Mozgás Éjszakája, gólyagyűrűzés, hadijáték, kiváló koncertek, miegymás. 

Elítélték a volt győri rendőrkapitány fiát – a letartóztatott Váczi Attila még a börtönben is lebukott

Hamis fegyverátírás miatt született jogerős ítélet, miközben a korrupciós perben milliárdos megrendelések, luxusautó és bizalmas rendőrségi iratok is előkerültek.

Pár hónap alatt közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter vagyona

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Kitette az egyetem az SZKKA-t a sportcsarnokból

A kézilabda csapat szerződése június 16-án lejár, új szerződést pedig nem kíván az egyetem kötni. Már a " D" épületben bérelt irodákban sem maradhatnak sokáig.

Bezárt a Győr-Szol ügyfélszolgálata az ETO Parkban

Az ügyintézés ezentúl kizárólag az Orgona utcai és a Jókai utcai irodákban érhető el.

Gólyák, állatbemutatók és családi programok várják a látogatókat Győrszentivánon és Szanyban

Június 12-én és 13-án testközelből ismerkedhetnek meg az érdeklődők a fehér gólyákkal, miközben egész napos programokkal készülnek a szervezők.