"Bár Rápli Róbert Szentgotthárdon él, még ha vannak is szombathelyi gyökerei, szombathelyi vonatkozása" - ezt Czeglédy Csaba a DK támogatta, független színekben a Vas01-es választókerületben parlamenti képviselőjelöltnek induló politikus mondta el a Nyugat.hu-nak adott interjújában.
Czeglédy ezt annak összefüggésében mondta el, hogy szerinte most nem olyan hangulat van, mint 1990-ben, amikor elég volt egy MDF, vagy egy SZDSZ logó a jelölt neve mögé, és biztos lehetett a győzelemben. Szerinte ugyanis a TISZA-logó most kevés lesz a fideszes kampány henger ellen.
Czeglédy egyébként még mindig azt a narratívát képzeli el, hogy a kevésbé támogatott képviselőjelölt visszalép a nagyobb arányban támogatott jelölt javára. Szerinte pedig ő a támogatottabb, így a Ráplinak kell visszalépnie. Azonban a TISZA egy megkeresésünkre küldött válaszban hangsúlyozta:
“Nincs ilyen forgatókönyv. A TISZA jelöltjei sehol az országban nem lépnek vissza senki javára.”

Ma pedig Rápli is válaszolt egy posztban Czeglédy korábbi felvetéseire.
“Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi.
A Bem József utcában nőttem fel, a szüleim ma is itt élnek. Itt homokoztunk a játszótéren, később „dzsekáztunk” a lépcsőházakban, és annyian voltunk egykorú gyerekek, hogy a lakótelep szinte mindig élt és zsongott körülöttünk.
Derkós általános iskolásként bujócskáztunk az akkor épülő Váci utcai panelházak árkaiban, és néha római kori emlékek is előkerültek. Ezeket a szüleink mindig becsülettel leadták a helyi múzeumnak.
És persze az „Utcák-terek” focikupából sem maradtunk ki: igazi lakótelepi presztízsharc volt, amit komolyan vett minden csapat.
Aztán jöttek a ’90-es évek, és a Derkovitson alapítottam családot. A Perintparti sétányon laktunk, ide születtek a fiaim, akik ma már nagykorúak. A Domusba jártunk bevásárolni, és Haladás-meccset nemigen hagytam ki és hosszú évekig voltam vagyok bérletes és bízom benne, hogy a csapat hamarosan újra a régi fényében fog tündökölni.
A lakótelep-menti művészetiben érettségiztem a Paragvári utcában, és a sors úgy hozta, hogy itt vagyok ismét: immár 13 éve iskolaigazgatóként vezetem.
Mindezek után óriási megtiszteltetés számomra, hogy a rendszerváltó TISZA közössége Vas megye szombathelyi körzetében országgyűlési képviselőjelöltnek kért fel. Ezt a felkérést örömmel és büszkeséggel vállalom.
Jó érzés tenni a hazámért, azért, hogy végre egy működő, emberséges Magyarországot teremtsünk. Olyat, ahol nem lopják el a közpénzt, ahol nem nézik le és nem vezetik félre a választópolgárokat; ahol tisztesség, felelősség és valódi demokrácia van.
És ugyan ilyen jó érzés tenni a szülővárosomért, Szombathelyért, valamint a szűkebb otthonomért, a Derkovits lakótelepért is. Feladat bőven van, én pedig azon leszek, hogy a bizalmat munkával, eredményekkel és jelenléttel háláljam meg.
Bízom a támogatásukban.
Még 104 nap!”
Czeglédy a poszthoz a következő kommentekkel írta:
“És most hol él, kedves jelölttársam?
És mióta?
Ennek a fotónak az elkészítéséhez hány kilométert kellett utaznia?”
“(...)csupán annyi a kérdés, hol él
azt tudjuk, mely két városban dolgozik”
“(...)távolabb nem is lakhatna a megyében ettől a 12 településtől…”
Cikkünk megjelenéséig Rápli Róbert nem válaszolt Czeglédy provokációjára.
|
Támogasd a hatalomtól független újságírást! Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így. Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét. Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004. Köszönjük! |
