Szombathely polgármestere akart lenni, egy év alatt mégis csupán háromszor szólalt fel a közgyűlésben Lenkai Nóra

Farkas Bazsi 2025-12-16 07:28:55
Így elég nehéz azt mondani, hogy előrébb akarja mozdítani a város fejlődését, miközben havi 750 ezer forintot kap az önkormányzati munkáért.

Szombathelynek változásra van szüksége, a fejlődés útjára kell lépni, pezsgő belvárost, nyugodt küldvársot, XXI. századi ipari övezetet, fiatalos egyetemi várost - nagyjából ezek a jelmondatok jellemezték Lenkai Nóra, a Fidesz-KDNP polgármester-jelöltjének választási kampányát, amiben nem győzte hangsúlyozni, hogy mennyi mindent szeretne tenni a városért.

Fotó: Bonyhádi Zoltán/szombathely.hu

Nos, megnéztük, hogy 2025-ben mekkora amplitúdóval mozgott Lenkai tenni akarása. Kezdenénk máris azzal, hogy idén sem érkezett a Fidesz-KDNP képviselőcsoporttól egyetlen előre benyújtott határozati javaslat az ülések anyagaihoz, pedig ezt a közgyűlés minden tagjának joga van megtenni. A már megnyitott közgyűlések közben sem éltek a jobboldali képviselők - így Lenkai sem - azzal az opcióval, hogy határozati javaslattal lendítsenek elő egy-egy témát.

2025-ben a polgármesteri székbe vágyott Lenkai mindössze háromszor szólalt fel, egy alkalommal pedig el sem ment a közgyűlésre.

Márciusban az volt a kérdése, hogy a városvezetés által kidolgozott gazdasági program kapcsán az önkormányzat egyezetett-e a az önkormányzati tulajdonú és a nem önkormányzati fenntartású intézményekkel, valamint a kamarával?

Májusban egy felszólalásban eldicsekedett azzal, hogy az ELTE már régóta együttműködésben dolgozik a rendőrséggel.

Szeptemberben pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a SECAP-ban (Fenntartható Energia és Klíma Akcióterv) energetikai középfokú oktatás, felnőttképzés, felsőoktatás, PhD képzés, és kutatóközpont létrehozása előkészületei megtörténtek-e, hol tart ez a folyamat.

Ezen kívül más hozzátenni valója nem volt Lenkainak a képviselő testület munkájához.

750 ezer forintot kap az önkormányzattól

Vagyonnyilatkozata szerint Lenkai Nóra továbbra is főállásban dolgozik az ELTE SEK-en, ahol bruttó 925 ezer forintos havi fizetése van.

Az egyetemi fizetés mellé Lenkai az önkormányzattól a három bizottsági helye után bruttó 100-100-100 ezer forint, a Weöres Sándor Színház felügyelőbizottsági tagságáért megint csak havi bruttó 100 ezer forintot kap.

Ugyan a nyilatkozatban nem szerepel, de bruttó 350 ezer forint havi illetmény is megilleti, mint önkormányzati képviselő.

Vagyis ezek szerint Lenkai Nóra havi bruttó 1 millió 675 ezer forint jövedelemre tesz szert.

 Várjuk a Szombathely fejlődésére tett javaslatait! 

Szólj hozzá!

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.