Magyar Péter nyilvánosságra hozta az Orbán-kormány által eltitkolt, négy éve létező gyermekvédelmi jelentést

Dömötör Gábor 2025-12-12 15:29:00
A 47 oldalas dokumentum brutális számokat tartalmaz. 

Ahogy azt szerkesztőségünk korábban megírta, Magyar Péter ma arról posztolt közösségi oldalán, hogy egy olyan, megdöbbentő jelentés jutott a birtokába, amit a gyermekvédelem szakemberei 2021-ben a kormánynak készítettek. A TISZA Párt elnöke délelőtti bejegyzésében arról írt, hogy már senkinek sem lehet kétsége az Orbán-rendszer bűnösségével kapcsolatban ami a magára hagyott gyermekekkel szemben történt visszaéléseket illeti, hiszen legalább négy éve hivatalosan is tudniuk kellett a problémákról. 

A gyermekbántalmazás talán minden eddiginél élesebb fókuszba kerülése annak köszönhető, hogy az elmúlt hetekben a Szőlő utcai javítóintézetben hosszú ideje tartó bántalmazások, kényszerítések és egyéb bűncselekmények napvilágot láttak. A kormány először tagadta, aztán terelte, végül relatvizálta a történteket, a legújabb felmentést pedig azzal próbálták meg maguknak megadni, hogy a javítóintézetben élő gyermekek bűneit sorolták fel. 

Magyar Péter délelőtt a hozzá eljutott komplett jelentés teljes nyilvánosságra hozatalát ígérte, ami szerinte bizonyítja, hogy a rendszerben dolgozó megfélemlített szakemberek nem falaznak tovább a kormánynak. A téma érzékenységére való tekintettel, a TISZA Párt elnökének közleményét, szó szerint, változtatás nélkül közöljük:

“Honfitársaim,

Az Orbán-kormány végképp megbukott. Kiderült, hogy 2021 óta titkolnak egy hivatalos jelentést az állami gyermekvédelem alatt élő gyermekek ellen elkövetett bűncselekményekről. A dokumentum az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat és a kormány részére készült. 

Ez az eltitkolt dokumentum egy 47 oldalas vádirat az Orbán-kormány ellen, amelyet a kormányzat alsóbb szintjeiről juttattak el hozzám, mert nem tudták elviselni a kormány bűnrészességét és tétlenségét. 

Az állam legalább négy éve pontosan tudja, mi történik ma gyermekvédelem címszó alatt Magyarországon. Pontosan tudja, hogy milyen szörnyűségek között éli az életét sok ezer, család nélkül felnövő gyermek. Mindent tudtak és mégsem tettek semmit. 

A 47 oldalas, részletes dokumentumból kiderül, hogy:

  • Minden ötödik, állami gondozás alatt élő gyermeket hivatalosan bántalmaznak.
  • A szexuális bántalmazási ügyek negyede soha nem jut el a hatóságokig. Eltűnik.
Elhallgatják.
Nem lesz belőle ügy.
  • A gyámok mindössze 10 százaléka mondta azt, hogy a rábízott gyerekek nem érintettek bántalmazásban.
Ez azt jelenti: a gyerekek 90 százaléka viszont igen.
  • A gyámok 38 százaléka tud legalább egy olyan gyerekről,
akit a szakellátás ideje alatt szexuálisan bántalmaztak.
Miközben az állam felügyelete alatt állt.
  • A gyámok 25 százaléka azt mondta:
az elmúlt két évben egyetlen bántalmazási ügyben sem indult rendőrségi eljárás a környezetében. Jól hallottátok. Egyben sem.
  • A gyermekvédelmi felügyelet alatt élő gyermeknél a szexuális bántalmazás minden korosztályt érint,  de a szakemberek tapasztalata szerint az a tendencia, hogy a gyermekek egyre fiatalabb korukra lesznek szexuális erőszak áldozatai. A gyermekek szexuális kizsákmányolása leginkább a serdülőkorra jellemző.
  • A gyermekek bántalamzásának sokszor nincs büntetőjogi következménye: a gyámok beszámolója szerint minden negyedik szexuális bántalmazási eset rejtve marad, és az eljárások jelentős részét bizonyítékok hiányára hivatkozva zárják le, nem emelnek vádat.
  • Egészen megrázóak azok az idézetek a dokumentumban, amelyek leírják, hogy sokszor miért nem indít a rendőrség nyomozást a gyermekbántalmazási ügyekben. A teljesség igénye nélkül: volt, hogy azért zárták le az eljárást,
  • mert a rendőrség nem hitt a gyerekeknek;
  • mert túl későn hallgatták ki őket.

  • mert a gyerekek féltek beszélni.

  • mert megfélemlítették őket.

  • És volt olyan hogy azért szüntették meg az eljárást, mert a bántalmazást „nevelési célzatúnak" minősítették. Jól hallottátok: egy gyermekvédelem alatt élő gyermekkel szemben a hatóságok nevelési célzatúnak minősítették a bántalmazást. 

Ezeket az információkat az állam, az Orbán-kormány ismerte. Mindent tudtak. És hagyták, hogy mindez folytatódjon. 

A teljes, 47 oldalas eltitkolt jelentést megtaláljátok a magyartisza.hu/gyermekvedelem oldalon. 

Ahogy látni fogjátok, ebben a jelentésben nem javítóintézetekről van szó, nem bűncselekményeket elkövető fiatalokról van szó, hanem a magyar állam gondozására bízott gyermekekről. 

Ez a rendszer nem védelmez.
Ez a rendszer elárul és bántalmaz. Ez nem gyermekvédelem, ez magyar gyermekek rendszerszintű bántalmazása Orbán Viktor miniszterelnök tudtával. 

Honfitársaim, 

A magára hagyott, sokszor súlyosan traumatizált gyermekek védelme, a kórházakban hagyott több száz csecső ügye, a több mint ezer, a gyermekvédelmi intézményekből szökésben lévő gyermek kálváriája nem pártpolitikai kérdés. Ez nemzeti sorskérdés. Azt kérem tőletek, hogy együtt védjük meg a gyermekeket!

Mutassuk meg  közösen a legelesettebbeknek, hogy a hazájuk velük van és hogy a jövőben megvédjük őket!

Találkozzunk szombaton 15 órakor Budapesten, a Deák Ferenc téren és vonuljunk rengetegen az aljas hatalom szimbólumához, a  Karmelita Palotához!

Ti is tudjátok és a hatalom is tudja, hogy az Orbán-kormány és a cinkosan hallgató köztársasági elnök mától végérvényesen megbukott. A hatalomban töltött napjaik meg vannak számlálva. 

A holnapi rendezvényünk egy méltóságteljes kiállás lesz a magára hagyott gyermekek és egy működő, emberséges Magyarország mellett.

Kérlek, ne legyen nálad se zászló, se pártjelvény, viszont oszd meg ezt a videót és holnap hozz magaddal egy gyerekjátékot és hívd el a családodat és a barátaidat!

Számítunk Rád! A magára hagyott gyermekek számítanak Rád!”

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

Ezt is megértük: benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

Az előterjesztés teljes körű iratfelülvizsgálatot, szakértői kontrollt és a titkosszolgálati múlt feltárásának felgyorsítását célozza.

Másfél hónapra lezárják a Zrínyi út egy szakaszát - nagy felújítás kezdődik a Győr-Nádorvárosban

Burkolatcsere és közműfelújítás miatt július 6. és augusztus 19. között jelentős forgalmi változásokra kell készülni a vidéki buszpályaudvar szomszédságában.

A modern mosdók gépi evolúciója

Az innováció korában a mosdók már nem csupán a higiénia kérdését szolgálják, hanem komplex élményt kínálnak. Ezt a trendet a nagy forgalmú létesítmények, mint például egy szálloda vagy bevásárlóközpont egyaránt magukénak érzik.

Meghosszabbították a hőségriasztást, szombattól pedig a III. fokú figyelmeztetés lép életbe

Az országos tisztifőorvos június 30-ig hosszabbította meg a másodfokú hőségriasztást, a hétvégétől pedig már a legmagasabb fokozat lesz érvényben az ország egész területén.

Fontos: menetrendváltozás lesz a győri vasútvonalakon

Június 27. és július 3. között több távolsági és regionális járat közlekedése módosul karbantartási munkák miatt.

Lovagok, solymászok és tüzes bemutatók – hétvégén Szent László Napokat tartanak Győrben

Június 27. és 28. között ismét benépesül az Aranypart, ahol két napon át a középkor világa elevenedik meg. 

Megosztva lettek gólkirályok, a Sárvár FC játékosa mégsem kapott serleget

A Király SE játékosa azonban kapott trófeát. Frissítve.

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.