Szombathelyen a hajléktalanok aprítják fel a szociálisan rászorulók téli tűzifáját

Farkas Bazsi 2025-11-14 08:13:22
275 köbméternyi tüzelővel kell megbirkózniuk.

A szombathelyi önkormányzat továbbra is kiemelt figyelmet fordít a legelesettebbekről való gondoskodásra. A téli időszak egyik kiemelt feladata a szociális ellátásban, hogy tűzifát juttassanak a rászorulóknak. Amint azt Németh Klára, a Fogyatékkal Élőket és Hajléktalanokat Ellátó Kft. vezetője elmondta, valós veszély az, hogy valaki a fűtetlen otthonában életveszélyes állapotba kerüljön. Ezért fontos, hogy lakókörnyezetünkben odafigyeljünk azokra, akik bajba kerülhetnek. Ha úgy érezzük bárki segítségre szorul, akkor a szombathelyi önkormányzat, vagy a FÉHE is értesíthető. 

Tavalyról 100 köbméter tűzifa maradt, idén 275 erdei köbméter érkezett az Ellátó telepére. Itt hajléktalan ellátásban részesülők közfoglalkoztatottként dolgozzák fel a tüzelőt. 

László Győző (Éljen Szombathely!) szombathelyi alpolgármester arról beszélt, hogy a város mindenkiről próbál gondoskodni, akinek szüksége van fára.

A tüzelőt az önkormányzatnál lehet igényelni, a tüzelőt aztán a FÉHE telepén vehetik át az igénylők, de az is megoldás, hogy a kályha készre feldolgozott fát házhoz szállítják.

A korábbi évekhez hasonlóan a tűzifát a társaság által gyártott papír brikettel is kiegészítik.

Az ígéret szerint a tüzelőt a rászorulók még az ünnepekig megkapják.

Támogasd a hatalomtól független újságírást!

Bár a kormánymédia megpróbálja elhitetni, hogy a tőlük független szerkesztőségek úsznak a pénzben ez közel sincs így.

Amennyiben neked is fontos, hogy sokáig legyen még a hatalmat ellenőrző hang, akkor támogasd adománnyal a mi munkánkat is segítő Nemzeti Újságírók Demokratikus Egyesületét.

Adományodat ide utalhatod: 10918001-00000113-44920004.

Köszönjük!

Szólj hozzá!

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.